65% Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju atbalsta lauksaimniecības zemes pārdošanas ierobežojumus ārvalstniekiem

No 2013.gada 12. līdz 14. martam aptauju pētījumu aģentūra TNS sadarbībā ar telekompāniju LNT, raidījumu 900 sekundes veica aptauju: „Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju atbalsts lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārdošanas ierobežošanai ārvalstniekiem.” Ar interneta starpniecību visā Latvijā aptaujājot 1000 ekonomiski aktīvos Latvijas iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Valdībā tiek plānots skatīt priekšlikumus, kas paredz ierobežot lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārdošanu ārvalstniekiem. Divas trešdaļas (65%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju vecumā no 18 līdz 55 gadiem personīgi atbalsta lauksaimniecībā izmantojamās zemes pārdošanas ierobežošanu ārvalstniekiem (38% – noteikti atbalsta; 27% – drīzāk atbalsta). To atklāj pētījumu aģentūras TNS veiktais pētījums.

Salīdzinoši biežāk šādus lauksaimniecības zemes ierobežojumus atbalsta šādu sociāli demogrāfisko grupu pārstāvji – vīrieši, latvieši, lauku teritorijās dzīvojošie, zemgalieši un pensionāri.

Ceturtā daļa (26%) Latvijas ekonomiski aktīvo iedzīvotāju uzskata, ka nevajadzētu ierobežot lauksaimniecības zemju pārdošanu ārvalstniekiem (11% – noteikti neatbalsta; 15% – drīzāk neatbalsta). Jaunieši, pašnodarbinātie, iedzīvotāji ar zemiem personīgajiem vai ģimenes ikmēneša ienākumiem (līdz 100 latiem uz cilvēku), kā arī cittautieši un nepilsoņi ir tie, kas salīdzinoši biežāk ir pret lauksaimniecības zemju pārdošanas ierobežošanu ārvalstniekiem. Savukārt 9% aptaujāto nav konkrēta viedokļa par šo tēmu.