Aicinājums lauksaimniecības uzņēmumiem un zemnieku saimniecībām iesaistīties prakšu programmā „Strādā laukos”

21. martā Latvijas Jauno Zemnieku klubs (JZK) atklāja prakšu programmu „ Strādā laukos” ar kuras palīdzību aicināja Latvijas jauniešus izmantot vasaras laiku lietderīgi un strādāt Latvijas lauku reģionos. Prakšu programma pieteicās vairāk kā 100 jaunieši, kuri nu meklē piemērotākās prakses vietas. Programmu atbalsta Swedbank, kas lauksaimniecību izvirzījusi kā vienu no prioritātēm.

Latvijas Jauno Zemnieku klubs un Swedbank aicina Latvijas lauksaimniecības uzņēmumus būt atvērtiem, un dot iespēju jauniešiem iegūt zināšanas un nepieciešamo darba pieredzi.

Programmā var iesaistīties dažāda lieluma un nozares uzņēmumi, kas nodarbojas ar lauksaimniecisko ražošanu vai pārstrādi, un kuriem vasaras periodā ir iespēja nodarbināt jauniešus.

JZK valdes priekšsēdētājs un zemnieku saimniecības “Atpūtas” īpašnieks Raitis Ungurs aicina savus kolēģus uzņemt jaunos praktikantus, minot, ka svarīgi lai jaunieši vasarā dotos uz laukiem un savu darbaspēku ieguldītu tur, nevis bezdarbībā sēdētu mājās vai sliktākajā gadījumā dotos peļņā uz ārzemēm. „Mums kopīgi jāveido spēcīga jaunā paaudze. Mums kopīgi jāiemāca mīlestība uz darbu, jārāda jauniešiem piemērs kā saimniekot. Mums visiem ir viens mērķis – strauji augoša un attīstīta Latvija, tad šis ir lielisks veids, kā pamazām virzīties uz to” uzsver R. Ungurs.

Swedbank atbalsta lauksaimniecību kā nozari, un šo programmu uzskata par vērtīgu ieguldījumu tās ilgtermiņa attīstībai. Swedbank lauksaimniecības konsultants-eksperts Raimonds Miltiņš komentē: “Prieks, ka bērni vēlas turpinās vecāku un vecvecāku tradīcijas! Turklāt, ņemot vērā pasaulē augošo pieprasījumu pēc pārtikas un Latvijas lauksaimniecības nozares eksportspēju, šai jomai ir daudzsološa nākotne. Prakse ir neatsverama iespēja papildināt un nostiprināt teorētiskās zināšanas. Saprast – vai šī joma ir mana un kādas vēl zināšanas man ir vajadzīgas, lai gūtu tajā panākumus. Tāpēc Swedbank atbalsta šo jauno iniciatīvu”.

Prakšu programma paredzēta jauniešiem vecumā no 16 gadiem – visiem tiem, kam rūp Latvijas lauku attīstība, sevis pilnveidošana un izaugsme. Programma veidota tā, lai tās dalībniekiem neatkarīgi no atrašanās vietas un izglītības būtu iespēja gūt praktisku pieredzi strādājot kādā no lauksaimniecības uzņēmumiem Latvijā.

JZK veidotās prakšu programmas mērķi ir veicināt jauniešu izaugsmi un konkurētspēju lauku reģionos, kā arī sniegt iespēju jauniešiem gūt praktisku pieredzi lauksaimniecības nozarē, tādējādi stiprinot pilsonisku sabiedrību laukos un attīstot uzņēmējdarbību

Ja vēlies atbalstīt un uzņemt savā saimniecībā  kādu no jauniešiem sūti pieteikumu uz jzkprakse@gmail.com