Baltijas dabas fotogrāfiju festivāls 2011

3.oktobrī bija pēdējā iespēja pieteikt fotogrāfijas: Baltijas dabas fotogrāfiju konkursam un Baltijas saimniecību fotogrāfiju konkursam.

Pimajā Baltijas dabas fotogrāfiju konkursā kopā pieteikušies 114 fotogrāfi  – 32 no Igaunijas, 51 no Latvijas, 29 no Lietuvas, 1 no Nīderlandes un 1 no Kipras. Kopumā tika pieteiktas 975 fotogrāfijas – 277 no Igaunijas, 448 no Latvijas, 233 no Lietuvas, 10 no Nīderlandes un 7 no Kipras.

Oktobrī žūrija izvēlēsies 350 fotogrāfijas, kuras tālāk piedalīsies fināla balsošanā Rīgā, kas notiks 4 novembrī. Ikviens dalībnieks varēs šeit vērot balsošanu. Šis žūrijas darba stils ir lieliska izdevība dalībniekiem iegūt atgriezenisko saikni un dzirdēt starptautiskas žurijas viedokli. Vakarā, visi fotogrāfi, kas piedalās Dabas fotogrāfiju konkursā tiek aicināti uz pirmo fotogrāfu diskotēku, kas sniegs lielisku izdevību sazināties ar citiem fotogrāfiem un žuriju daudz brīvākā atmosfērā.

Pirmajā Baltijas saimniecību fotogrāfiju konkursā, dalību pieteica 145 fotogrāfi – 52 no Igaunijas, 65 no Latvijas un 28 no Lietuvas. Kopā tika iesniegtas 847 fotogrāfijas – 287 no Igaunijas, 401 no Latvijas un 159 no Lietuvas.

Oktobrī žurija izvēlēsies 25 labākās fotogrāfijas, kuras 5.novembrī Rīgā piedalīsies gala vērtēšanā. Žūrijas darbu nevarēs vērot.

25 labākās Baltijas saimniecību fotogrāfijas tiks izliktas apskatei izstādēs visās Baltijas valstīs. Igaunijā fotogrāfijas tiks izvietotas izstādēs Zemkopības ministrijā un Valdības ēkā, Latvijā – Zemkopības ministrijā un Latvijas Lauksaimniecības universitātē, Lietuvā – Lauksaimniecības universitātē un Valdības ēkā.

5.novembrī  notiks pirmais Baltijas dabas fotogrāfiju festivāls. Dalībnieki un lektori būs no visas Eiropas, galvenais izpildītājs būs Eiropas Brīnumi (Wonders of Europe) vadošais direktors Stafans Vidstrands (Staffan Widstrand). Festivāls notiks kinoteātra “Rīga” telpās. Visi, kas būs nopirkuši dalības biļetes līdz 20.10.2011. piedalīsies loterijā ar iespēju laimēt fotoaparātu  – Nikon D7000 KIT 18-105.

Organizatori organizē transportu Tallina-Rīga-Tallina un Viļņa-Rīga-Viļņa. Autobusa biļete abos virzienos maksā 5 Eiro.

5.novembra vakarā notiks apbalvošanas ceremonija, kuru vadīs TV zvaigzne Marts Sanders (Mart Sander). Svinīgajās vakariņās tiks apbalvoti abu konkursu uzvarētāji. Visi Baltijas dabas fotogrāfiju konkursa uzvarētāji un 25 Baltijas saimniecību fotogrāfiju konkursa labāko fotogrāfiju īpašnieki tiek aicināti uz svinīgajām noslēguma vakariņām.

Festivāla partneri ir: Nikon, Igaunijas Zemnieku federācija, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP), Zemnieku saeima un Lietuvas Zemnieku federācija.

___________________________________________________________________________

Organizētāju kontaktinformācija:

Anne-Ly Mitt

phone: +372 6411 502

e-mail: annely@instituteofphotography.eu

MTÜ Institute of Photography

www.balticnature.eu

www.iamphotographer.eu