Baltijas lauksaimnieki Briselē turpina paust neapmierinātību ar EK priekšlikumu nākamajam plānošanas periodam


Baltijas valstu lauksaimnieku organizāciju vadītāji š. g. 1. un 2. decembrī Briselē tiksies ar Eiropas amatpersonām, lai turpinātu paust neapmierinātību ar Eiropas Komisijas priekšlikumu kopējai lauksaimniecības politikai (KLP) pēc 2013. gada.

Baltijas lauksaimnieku organizāciju pārstāvji jau pauduši savu noraidošo nostāju Eiropas Savienības sagatavotajiem priekšlikumiem par Kopējās Lauksaimniecības politikas reformu 2014. – 2020. gadam, kas paredz, ka ES jauno dalībvalstu, tai skaitā arī Latvijas, Lietuvas un Igaunijas lauksaimnieki 2020.gadā turpinātu saņemt viszemākos tiešmaksājumus. Pašreizējā kopējā lauksaimniecības politika nenodrošina vienlīdzības principu un taisnīgu konkurenci. Baltijas lauksaimnieku organizācijas definējušas vienotu nostāju, ka tiešo maksājumu apjomam visās Eiropas Savienības dalībvalstīs ir jābūt līdzīgam – ne mazākam par 90% un ne augstākam par 120% no ES vidējā atbalsta apjoma.

„Ir jāizmanto katra iespēja kopīgi paust Baltijas lauksaimnieku nostāju Briseles varas gaiteņos. Tikšanās laikā vēlreiz uzsvērsim, ka pašreizējais Eiropas Komisijas piedāvājums ne tikai kropļo konkurenci, bet apdraud visas Baltijas lauksaimniecību. Mēs neesam apmierināti ar EK priekšlikumu un turpināsim paust savu nostāju. Pagājušās nedēļas nogalē Budapeštā tikās jau 9 Eiropas valstu lauksaimnieku organizācijas un parakstīja vienotu deklarāciju, kurā prasām vienādus nosacījumus visiem ES lauksaimniekiem. Mēs neesam vieni, tādēļ turpināsim aktīvi paust lauksaimnieku viedokli un prasības gan Baltijā, gan Eiropā,” skaidro Maira Dzelzkalēja, „Zemnieku saeimas“ priekšsēdētāja vietniece.

Turpinot cīņu par taisnīgu KLP, šodien, 1. decembrī, plkst. 11.00 Baltijas lauksaimniekiem paredzēta tikšanās ar Pjēru Basku (Piere Bascou), Eiropas Komisijas Lauksaimniecības un lauku attīstības departamenta Lauksaimniecības politikas analīzes un perspektīvu nodaļas vadītāju. Plkst. 14.00 lauksaimnieku organizaciju pārstāvji tiksies ar Mairīdu Makginesu (Maired McGuinness), KLP nākotnes ēnu ziņotāju (Eiropas Tautas Partijas (Kristīgo demokrātu) un Eiropas Demokrātu grupa). Savukārt plkst. 15.00 būs tikšanās ar Janušu Vojcehovski (Janusz Wojciehowski) „ComAgri“ valdes priekšsēdētāja vietnieku (Eiropas Konservatīvo un reformistu grupa).

Piektdien, 2. decembrī, Baltijas lauksaimnieku pārstāvji tiksies ar lobēšanas uzņēmuma „EPPA“ pārstāvi Stefanu Šepersu (Stefan Schepers).

Latvijas lauksaimnieku intereses tikšanās laikā pārstāvēs Maira Dzelzkalēja, biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētāja vietniece, Uldis Krievārs, Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas valdes loceklis, un Armands Krauze, biedrības “Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome” valdes loceklis.

Kopā ar Latvijas lauksaimnieku organizāciju pārstāvjiem ar Briseles amatpersonām tiksies pārstāvji no Lietuvas Lauksaimnieku apvienības, Lietuvas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas, Lietuvas Lauksaimniecības kameras un Igaunijas Lauksaimniecības un tirdzniecības kameras

Papildu informācija:

Maira Dzelzkalēja
Zemnieku saeimas
priekšsēdētāja vietniece
Tālr.: 67027044
E-pasts: maira@zemniekusaeima.lv