Berlīnes “Zaļā nedēļa”

Pagājušajā ceturtdienā, 20. janvārī , Berlīnes Mesē tika atklāta ikgadējā pasaules lielākā pārtikas, lauksaimniecības un dārzkopības izstāde “Zaļā nedēļa” (International Green Week Berlin / Grune Woche), kas ilgs līdz pat 30. janvārim. Latvijas pārtikas ražotāju stendā savus produktus iepazīt piedāvā vairāki Latvijas ražotāji. Te atrodamas paipalu olas (SIA “Paipal Farm”), smiltsērkšķu sula un dažādu ogu želeja (SIA “Dienvidi plus”), dzērvenes pūdercukurā un šokolādē (“Mandor-Rīga”), saldumi (SIA “Sfeks”), Užavas alus (SIA “Zaksi”), piena produkti (SIA “Mālpils piensaimnieks”) un citi labumi.

Šī gada „Zaļās nedēļas” partnervalsts ir Polija, par ko arī liecina reklāmas uzraksts „Polska schmeckt” uz Starptautiskā Kongresu centra (ICC) Berlīnē ēkas fasādes.

Būt par partnervalsti šādā lielā pasākumā nozīmē ne tikai reklāmu, bet arī lielus finansiālus ieguldījumus un atbildību par uzsāktās sadarbības nodrošinājumu. Izstādi apmeklēja un tās ietvaros Vispasaules pārtikas un lauksaimniecības forumā un dažādu valstu lauksaimniecības ministru galotņu apspriedē piedalījās Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs ar delegāciju.
Latvijas stendā viesojās VFR Pārtikas, lauksaimniecības un patērētāju aizsardzības ministre Ilze Aignere.

Biedrība „Zemnieku saeima” atsaucās uz ielūgumu un piedalījās Vispasaules pārtikas un lauksaimniecības forumā, kas notika Berlīnē sestdien, 22.janvārī. Galvenie diskusiju jautājumi saistīti ar pārtikas ķēdes nodrošinājumu, kas sākas jau izpētes līmenī izglītības un zinātnisko pētījumu iestādēs, caurvijot ražošanas procesu un nonākot līdz patērētājam. Laba izglītība nodrošinās efektīvāku un ilgtspējīgāku ražošanu, paaugstinot konkurētspēju tirgū. Lektori uzsvēra sadarbības un kooperācijas nozīmi, kā arī to, ka svarīga ir iedzīvotāju ienākumu paaugstināšana ar lauksaimniecību nesaistītos sektoros, tādējādi veicinot iedzīvotāju iespējas patērēt pārtikas preces. Pārtikas precēm ir tendence paaugstināties, kas daļēji ir saistīts ar nepieciešamību izpildīt noteiktus standartus attiecībā uz produkciju. Konferencē tika apspriests jautājums par nepieciešamību vienkāršot un harmonizēt produktu standartus, sadarbojoties ar pašiem ražotājiem.