Iebilstam pret biogāzes kvotu sadalījumu

Biedrības „Zemnieku saeima”  un „Latvijas Biogāzes asociācija”, balstoties uz abu organizāciju biedru pieprasījumu, aicina atcelt lēmumus par obligātā iepirkuma kvotu piešķiršanu no biogāzes saražotajai elektroenerģijai.

Biedrības ir nosūtījušas kopīgu atklātu vēstuli Ministru prezidentam V. Dombrovskim, Ekonomikas ministram A.Kamparam, Vides ministram R. Vējonim, Zemkopības ministram J. Dūklavam, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājam G.Blumbergam, Valsts kontrolierei I.Sudrabai, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšniekam N.Vilnītim un AS „Latvenergo” valdes priekšsēdētājam K.Miķelsonam, aicinot izskaidrot, kā notikusi lēmumu pieņemšana par kvotu sadali atjaunojamo energoresursu pielietošanas jomā.

 

Organizāciju biedri nav mierā ar necaurspīdīgo procesu, kādā tiesības pārdot no biogāzes saražoto elektroenerģiju gandrīz pilnīgi ir nonākušas ar vienu personu saistītu uzņēmumu rīcībā. Turklāt ir bažas, ka noteiktais augstais iepirkuma tarifs ir pretrunā ar valsts iedzīvotāju kopējām interesēm.

 

Biedrības arī aicina nekavējoši rīkot atjaunojamo energoresursu politikas veidošanā iesaistīto pārvaldes institūciju, kontroles institūciju un sabiedrisko partneru sarunas, lai pārliecinātos par valsts pārvaldes institūciju pieņemto lēmumu tiesiskumu un nodrošinātu lēmumu atklātību, kā arī vienotos par turpmāku ilgtspējīgu un plašai sabiedrībai pieņemamu, ekonomiku stimulējošu atjaunojamās enerģētikas politiku Latvijā.

Pielikumā biedrību „Latvijas Biogāzes asociācija” un „Zemnieku saeima” nosūtītā vēstule atbildīgajām amatpersonām un interneta vietnēhttp://www.em.gov.lv/em/2nd/em/2nd/?cat=22189 atrodamā informācija par pieņemtajiem lēmumiem – administratīviem aktiem biogāzes elektrostacijām.

 v_par_bioenergiju2

izsniegtie-lemumi3