Ielūdzam uz konkursa "Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2013" Latvijas finālista apbalvošanu

Otrdien 9. jūlijā plkst. 12.30 tiks nosaukts un apbalvots starptautiskā konkursa „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2013” Latvijas finālists.

Pasākumā piedalīsies Z/S „Vilciņi 1”, Pasaules Dabas Fonda eksperti un direktors Jānis Rozītis, LLKC direktors Kaspars Žūriņš, Zemnieku Saeimas un pašvaldības pārstāvji.

Konkurss, kas Baltijas jūras reģiona valstīs tiek organizēts jau ceturto reizi, izceļ labas un Baltijas jūrai draudzīgas lauksaimniecības prakses piemērus, veicina zināšanu un informācijas apriti starp Baltijas jūras reģiona valstīm, kā arī sniedz pozitīvus, iedvesmojošus un inovatīvus praktiskos piemērus, kā saimniekot ilgtspējīgi. Konkurss ir starptautisks un tiek rīkots visās Baltijas jūras piekrastes valstīs. Konkursa gaitā katrā no deviņām valstīm tiks izvirzīts finālists, kas saņems titulu un naudas balvu 1000 eiro apmērā. Latvijas uzvarētājs pārstāvēs valsti reģionālā līmenī un pretendēs uz naudas balvu – 10000 eiro un titulu “Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā 2013″. Reģionālais uzvarētājs tiks nosaukts 27.augustā konferences „Zaļāka lauksaimniecība zilākai Baltijas jūrai” laikā Helsinkos, Somijā.

Konkursu Latvijā rīko Pasaules Dabas Fonds sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru.

Baltijas jūra vēl joprojām ir viena no visapdraudētākajām jūrām pasaulē. Eitrofikācija jeb pārmērīga ūdensaugu savairošanās tiek uzskatīta par nozīmīgāko Baltijas jūras ekoloģisko problēmu. Tās cēlonis ir palielināta barības vielu – t.sk. fosfora un slāpekļa, nonākšana ūdens vidē. Baltijas jūras Vides aizsardzības komisijas (HELCOM) dati liecina, ka liela daļa slāpekļa un fosfora jūrā nonāk tieši no lauksaimnieciskās ražošanas.

Papildu informācija:

Dārta Treija

Pasaules Dabas Fonds

Tel.: 67505646, Mob.: 29426313

E-pasts: dtreija@pdf.lv