Informācija par maksājumiem cukurbiešu audzētājiem

[size=x-small][color=009900]AKTUĀLI [/color][/size]Līdz 15. maijam cukurbiešu audzētājiem (kuriem 2006.gadā bija noslēgts līgums ar cukura ražotāju un reāli tikušas piegādātas cukurbietes), lai saņemtu dažādošanas atbalstu Lauku atbalsta dienestā (LAD) ir jāiesniedz iesniegums dažādošanas atbalsta saņemšanai cukurbiešu audzētājiem.

ATGĀDINAM, ka bijušajiem cukurbiešu audzētājiem, paredzēts šāds atbalsts par cukurbiešu ražošanas izbeigšanu:

  • Atsevišķais maksājums par cukuru – 8,7 Ls/līguma tonna. Šai naudai piesakās automātiski – aizpildot Vienotā platību maksājuma pietiekumu Lauku atbalsta dienetā (LAD). Izmaksa līdzīgi kā tiešmaksājumiem.
  • Restrukturizācijas atbalsts cukurbiešu audzētājiem – 16,3 Ls/tonna. Šai summai klāt BONUSĀ nāks vēl aptuveni 14 Ls/līguma tonna – restrukturizācijas atbalsta papildus maksājums, tātad 16,3 + 14 = ~30 Ls/ līguma tonna. Naudu plāno pārskaitīt jūnijā vai jūlija sākumā. Audzētāji šim atbalstam pieteicās 2007.gadā un tagad vairs nav nepieciešams pieteikties.
  • Dažādošanas atbalsts cukurbiešu audzētājam – 10Ls/līguma tonna. Cukurbiešu audzētājiem jāpiesakās līdz 15.maijam un jāizpilda iesniegums ar nosacījumu, ka atsakāties no tālākas cukurbiešu audzēšanas. Šo naudu plāno izmaksāt septembrī.