JZK ievēl jaunu valdi!

12.februārī notika 25. biedrības “Latvijas Jauno Zemnieku klubs” kongress. Šis ir nozīmīgākais organizācijas pasākums, kura laikā tiek ievēlēta jaunā biedrības valde, saņemtas atskaites no iepriekšējā gada valdes un kopīgi, kuplā pulkā apskatīti aktuālie notikumi biedrības dzīvē.

Jau tradicionāli kongress norisinājās LLU ESAF zālē, un tas ilga no plkst 17:30 līdz 21:00. Pēc kongresa noslēguma norisinājās neformāla diskusija par politiskiem jautājumiem, kas skar Latvijas Jaunos Lauksaimniekus. Diskusijas vadītāji-Raitis Ungurs un Ansis Saliņš.

Kongresu atklāja un klātesošos sveica ilggadējais LJZK valdes loceklis Māris Šņickovskis, kurš pēc 8 darbības gadiem LJZK šogad atteicās no turpmākas kandidēšanas šim amatam, tāpat biedrus svinīgi uzrunāja valdes priekšsēdētājs Raitis Ungurs. Pēc pasākuma oficiālās atklāšanas un vadītāja, protokolētāja un balsu skaitīšanas komisijas ievēlēšanas, biedri  tika iepazīstināti ar aizvadītā, 2013.gada atskaitēm, finanšu atskaiti, revīzijas komisijas locekļu ziņojumu, kā arī ar 2013.gada valdes locekļu atskaitēm.

Pēc atskaišu saņemšanas un apstiprināšanas tika izvirzīti jauni revīzijas komisijas amata kandidāti par kuriem notika atklāta balsošana.

Izvirzīti tika: Kaspars Gulbis, Dace Līkanse, Māris Šņickovskis, Gints Gžibovskis.

Ievēlētā 2014.gada LJZK revīzijas komisija: Kaspars Gulbis, Dace Līkanse, Māris Šņickovskis.

Tomēr nozīmīgākais kongresa uzdevums ir jaunās valdes ievēlēšana, šogad kopumā valdes locekļa amatam tika izvirzīti 14 kandidāti, no tiem 8 piekrita savas kandidatūras tālākai virzīšanai kongresā un nodošanai balsotāju rokās.

Izvirzītie kandidāti 2014.gada valdei: Raitis Ungurs, Ansis Saliņš, Jānis Uzulēns, Mārtiņš Jātnieks, Endijs Blūms, Miks Gulbis, Artūrs Katamadze, Alma Spangere.

Pirms balsošanas kandidāti sniedza īsas un lakoniskas uzrunas par to, kāpēc viņi būtu piemēroti kandidāti šim amatam un, ko viņi plāno paveikt esot šajā amatā. Klātesošie visiem kandidātiem varēja uzdot jautājumus, kā arī pēc uzrunām zālē norisinājās īsa diskusija par atsevišķu kandidātu atbilstību šim amatam.

Aizklātā balsojumā LJZK 2014.gada valdē tika ievēlēti:

Raitis Ungurs

Alma Spangere

Ansis Saliņš

Artūrs Katamadze

Miks Gulbis

Mārtiņš Jātnieks.

Aiz strīpas palika Endijs Blūms un Jānis Uzulēns (pēc ievēlēšanas valdē J.Uzulēns atteicās no amata un viņa vieta tika piešķirta nākamajam kandidātam ar vislielāko balsu skaitu-Mārtiņam Jātniekam). Cerams, ka neievēlētie kandidāti turpinās aktīvi darboties un pierādīt savas līderu dotības.

LJZK novēl jaunajai valdei īstenot visu iecerēto, izpildīt apsolīto, popularizēt LJZK vārdu un iegūt personīgu izaugsmi turpmākai attīstībai.

Kongresa laikā tika pieņemts arī 2014.gada darbības plāns un apstiprināti grozījumi biedrības statūtos.

Nākamajā otrdienā, 18.februārī, tiksimies LJZK birojā atvērtajā valdes sēdē, lai kopīgi iebalsotu 2014.gada valdes priekšsēdētāju.

JZK_AVĪZE

Avots: JZK