Krievija nosaka “pilnīgu embargo” lielākajai daļai ES un ASV pārtikas preču

Krievija noteikusi “pilnīgu embargo” lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no Eiropas Savienības (ES), ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu, šodien, 7.augustā, paziņoja Krievijas premjerministrs Dmitrijs Medvedevs.

“Krievija ievieš pilnīgu embargo liellopu gaļai, cūkgaļai, augļiem, dārzeņiem, mājputniem, zivīm, sieram, pienam un piena produktiem no ES, ASV, Austrālijas, Kanādas un Norvēģijas,” norādīja Medvedevs.

.

Krievija aizliedz sekojošu produktu ievešanu no ASV, ES, Kanādas, Austrālijas un Norvēģijas:

– svaiga, atdzesēta vai saldēta liellopu gaļa;

– svaiga, atdzesēta vai saldēta cūkgaļa;

– svaiga, atdzesēta vai saldēta mājputnu gaļa vai pārtikas subprodukti;

– sālīta, žāvēta vai cepta gaļa;

– zivis, vēžveidīgie, moluski un tamlīdzīgi ūdens bezmugurkaulnieki;

– piens un piena produkti;

– dārzeņi un ēdamie sakņaugi;

– augļi un rieksti;

– desas un analogi produkti no gaļas, gaļas un asins subprodukti; gatavi pārtikas produkti no gaļas;

– gatavie produkti ar sieru un biezpienu, kas izgatavotu uz augu tauku bāzes;

– pārtikas produkti (pienu saturoši produkti uz augu tauku bāzes).

.

Kā ziņots, Krievijas prezidents Vladimirs Putins trešdien parakstīja rīkojumu par tirdzniecības un sadarbības ierobežošanu ar valstīm, kuras ieviesušas ekonomiskās sankcijas pret Krieviju.

.

Putina rīkojums paredz uz gadu “aizliegt vai ierobežot [..] Krievijas teritorijā ievest noteiktus lauksaimniecības produktus, izejmateriālus un ražojumus no valstīm, kas ieviesušas ekonomiskās sankcijas pret Krievijas juridiskām un/vai fiziskām personām vai pievienojušās šādam lēmumam”.

.

Krievijas prezidents uzdeva valdībai izveidot sarakstu ar lauksaimniecības produktiem un izejmateriāliem, kā arī uzskaitīt noteiktas darbības, kas nepieciešamas šī rīkojuma izpildei.

.

Krievijas oficiālie statistikas dati liecina, ka Krievija importē aptuveni trešo daļu no patērētās pārtikas. Lielu daļu no pārtikas importa veido produkti no Austrumeiropas valstīm.

.

Atbildot uz Rietumu ieviestajām sankcijām, pēdējās nedēļās Krievija masveidā bloķējusi dažādu lauksaimniecības produktu ievešanu no Eiropas valstīm.

.

ES un ASV 29.jūlijā nolēma piemērot papildu sankcijas pret Krievijas enerģētikas, ieroču rūpniecības un finanšu nozarēm, nosodot Maskavu par agresiju pret Ukrainu.

.

No Krievijas puses arī izskanējuši draudi ES lidsabiedrībām slēgt vai ierobežot gaisa satiksmi Krievijas teritorijā.

.

Avots: LETA