LPKS “Latraps” un “Jaunais piens” iekļuvuši 500 Latvijas lielāko uzņēmumu skaitā

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) un Zemnieku saeima (ZSA) sveic lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības (LPKS) ”Latraps” un ”Jaunais piens” ar iekļūšanu 500 Latvijas lielāko uzņēmumu sarakstā.

Atgādinām, ka laikraksts ”Dienas Bizness” 500 lielāko uzņēmumu sarakstu sastādījis, vērtējot uzņēmumus pēc neto apgrozījuma 2006.gadā.

LPKS ”Latraps”, kura darbības joma ir graudu un lopbarības vairumtirdzniecība, pēc 2006.gada rādītājiem ieņem 116.vietu. Kooperatīva neto apgrozījums 2006.gadā bijis 26.288 miljoni latu, kas, salīdzinot ar 2005.gadu, ir pieaudzis par 154.66 %. Savukārt LPKS ”Jaunais piens”, kurš nodarbojas ar piena savākšanu un pārstrādi, ieņem 485.vietu. Šim kooperatīvam apgrozījuma pieaugums, salīdzinot ar 2005.gadu, ir 140.45 %, un tas sastāda 8.349 miljonus latu.

Jāuzsver, ka abiem kooperatīviem ir vieni no straujākajiem apgrozījuma pieauguma rādītājiem, salīdzinot ar visiem sarakstā iekļautajiem uzņēmumiem. Tas liecina, ka Latvijas labākajiem lauksaimniecības uzņēmumiem šobrīd ir lieliskas attīstības iespējas un potenciāls.

”Ņemot vērā kooperatīvu darbības specifiku, kas saistīta ar smagnēju lēmumu pieņemšanu, jo kooperatīvās sabiedrības darbību vada tās biedri, kas atsevišķos gadījumos var sasniegt vairākus simtus, esam gandarīti par šo kooperatīvu attīstību,” teic LLKA valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons. LPKS ”Latraps” biedru skaits gada sākumā bija 362, savukārt, LPKS ”Jaunais piens” – 137 zemnieki.

Atgādinām, ka kooperatīvs atšķirībā no pārējām uzņēmējsabiedrības jomām pieder pašiem zemniekiem, un zemnieki paši var kontrolēt kooperatīva darbību. Bez tam, kooperatīvo sabiedrību mērķis ir nevis gūt labumu no lauksaimniekiem, bet dot viņiem attīstības iespējas.