Latvijas lauksaimnieku organizācijas izsludina vērienīgu foto un video konkursu „Drūmie Latvijas lauki jeb 7 “treknie” gadi Eiropā”

Latvijas lauksaimnieku organizācijas – Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome un Zemnieku saeima – izsludinājušas fotokonkursu Drūmie Latvijas lauki jeb 7 “treknie” gadi Eiropā”.  Lauksaimnieki aicina ar foto un video palīdzību dokumentēt situāciju Latvijas laukos, kuru septiņi Eiropas Savienības sastāvā pavadītie gadi nav būtiski uzlabojuši. No ES tiešmaksājumu kampaņai saziedotajiem līdzekļiem ir izveidots balvu fonds 1000 LVL apmērā, tādēļ no konkursa potenciālajiem dalībniekiem lauksaimnieki sagaida aktivitāti un radošumu. Labākie darbi tiks noteikti lauksaimnieku izveidotās žūrijas un interneta balsojuma kopvērtējumā.

Konkursa mērķis ir izveidot foto un video galeriju, kura raksturotu situāciju Latvijas laukos un uzskatāmi demonstrētu – ja nerīkosimies tagad, Latvijas laukiem draud izmiršana. Foto un video galerijā var iekļaut visu, kas raksturo šo situāciju, piemēram, bēdīgā aina Latvijas laukos ar pamestajām viensētām, saimniecības ēkām, aizaugušajiem laukiem un neizbraucamajiem ceļiem. Konkursa laikā apkopotais materiāls tiks izmantots, lai Latvijas un Eiropas Savienības amatpersonām, kā arī visai sabiedrībai kopumā parādītu esošo situāciju Latvijas laukos ar infrastruktūru, ražošanu, lauksaimnieku nevienlīdzīgās konkurences apstākļiem un beigu beigās ar tā visa sekām – apdzīvotību Latvijas laukos. Spilgtākie foto un video darbi tiks izmantoti ES tiešmaksājumu kampaņas ietvaros Eiropas medijos.

Lauksaimnieki šajā konkursā aicina piedalīties ikvienu, kuram nav vienaldzīgs Latvijas lauku liktenis, bet pirmkārt jau pašus lauku iedzīvotājus. Tiks novērtēts radošs, atraktīvs un asprātīgs skatījums uz problēmas būtību.

Konkursā iesniegtajām fotogrāfijām jābūt JPG formātā, un vēlams, lai vienas fotogrāfijas apjoms nepārsniegtu 1 MB, video  – maksimums 2 min., ievietots youtube.com vai vimeo.com. Fotogrāfijas un saites uz video jāsūta uz e-pastu latvijaslauki@gmail.com, ar norādi „Foto/video konkursam”, norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pastu un telefona numuru, kā arī vietu, kur fotogrāfija vai video uzņemti. Darbu iesniegšanas termiņš ir š.g. 20. maijs. Pēc fotogrāfiju un video saņemšanas, tie tiks ievietoti jaunizveidotajā Baltijas lauksaimnieku portālā www.balticcapcall.eu. Vērtēšanas komisija atlasīs 20 labākos foto un 20 labākos video darbus, bet uzvarētāju noteiks skatītājs, veicot balsošanu internetā, iepriekš norādītajā mājas lapā., kur laika posmā no 25. līdz 31. maijam notiks arī elektroniskā balsošana. Konkursa nolikums un sīkāka informācija www.llka.lv, www.losp.lv un www.zemniekusaeima.lv

Uzvarētāji 1. jūnijā tiks publicēti mājas lapā www.balticcapcall.eu

Informāciju sagatavoja un papildus informācija

Sabīne Puķe, ES tiešo maksājumu kampaņas koordinatore

+371 26340794, E-pasts: sabine.puke@llka.lv

FOTO/VIDEO KONKURSS „Drūmie Latvijas lauki jeb 7 “treknie” gadi Eiropā”

Nolikums

Konkursu rīko: Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija, Zemnieku Saeima, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome.

Konkursa mērķis: izveidot foto un video galeriju, kura raksturotu situāciju Latvijas laukos un uzskatāmi demonstrētu – ja nerīkosimies tagad, Latvijas laukiem draud izmiršana, un septiņi ES sastāvā pavadītie gadi situāciju nav uzlabojuši (foto un video galerijā var iekļaut visu, kas raksturo šo situāciju, piemēram, bēdīgā aina Latvijas laukos ar pamestajām viensētām, saimniecības ēkām, aizaugušajiem laukiem un neizbraucamajiem ceļiem). Konkursa foto un video materiālu izmantosim, lai Latvijas un ES amatpersonām, kā arī visai sabiedrībai kopumā parādītu esošo situāciju Latvijas laukos ar infrastruktūru, ražošanu, lauksaimnieku nevienlīdzīgās konkurences apstākļiem un beigu beigās ar tā visa sekām – apdzīvotību Latvijas laukos.

Novērtēsim radošu, atraktīvu un asprātīgu skatījumu uz problēmas būtību!

Konkursa dalībnieki: Konkursā var piedalīties ikviens Latvijas lauksaimnieks un ikviens, kam nav vienaldzīgs Latvijas lauku liktenis.

Konkursa darbi: Foto jābūt JPG formātā, un vēlams, lai tās apjoms nepārsniegtu 1 MB. Video  – maksimums 2 min., ievietots youtube.com vai vimeo.com. Viens autors nevar iesniegt vairāk kā 3 darbus.

Konkursa norise: Foto darbus un saites uz video darbiem, ar norādi “Foto/video konkursam” lūdzam sūtīt uz e-pastu latvijaslauki@gmail.com, norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pastu un telefona numuru, kā arī vietu, kur foto/video uzņemts, līdz š.g. 20. maijam. Sākot ar 7. maiju, darbi tiks ievietoti mājas lapā www.balticcapcall.eu , kur laika posmā no 25. līdz 31. maijam notiks arī elektroniskā balsošana.

Darbu vērtēšana: labākie darbi tiks noteikti, lauksaimnieku organizāciju deleģēto pārstāvju komisijas viedokli (trīs cilvēku sastāvā) un interneta balsojuma kopvērtējumā. Komisija atlasīs 20 labākos foto un 20 labākos video darbus, bet uzvarētāju noteiks skatītājs, veicot balsošanu internetā mājas lapā www.balticcapcall.eu

Balvu fonds 1000 LVL!!!

Video kategorijā – 1. vieta 300 LVL, 2. vieta – 200 LVL, 3. vieta – 100 LVL.

Foto kategorijā – 1. vieta 250LVL, 2. vieta – 100 LVL, 3. vieta – 50 LVL.

Uzvarētāji tiks publicēti mājas lapā www.balticcapcall.eu 1. jūnijā