Latvijas lielākā graudu audzētāju kooperatīva „LATRAPS” biedri kopsapulcē nobalso investēt līdzekļus kopīgai cīņai par taisnīgiem tiešmaksājumiem Baltijas lauksaimniekiem

Sekojot Latvijas lielāko lauksaimnieku kooperatīvu – “LATRAPS”, “Piena ceļš” un “Trikāta KS” – valdes locekļu iniciatīvai sākt veidot budžetu aktīvai lobēšanas kampaņai par taisnīgiem Eiropas tiešmaksājumiem, LPKS „LATRAPS” kopsapulcē biedri nolēma investēt savus līdzekļus kopīgai kampaņai un cīņai par taisnīgu kopējās lauksaimniecības politikas reformu pēc 2013. gada.

Tāpat kā lielāko lauksaimnieku kooperatīvu  valdes locekļi, visi LPKS „LATRAPS” biedri investēs Ls 0,5 Ls no katra saimniecības rīcība esošā hektāra. Šos līdzekļus kooperatīvs ieskaitīs Latvijas Lauksaimnieku kooperatīvu asociācijas kontā. Kopējā summa, ko investēs LPKS „LATRAPS”, varētu sastādīt turpat Ls 100 000.

Šobrīd LPKS „LATRAPS” apvieno 624 zemniekus visā Latvijā. No tiem 354 zemnieki ir no Zemgales reģiona, 109 – no Latgales reģiona, 72  – no Kurzemes, 37 – no Vidzemes un 52 zemnieki no Rīgas. „LATRAPS“ biedru saimniecību apstrādājamās platības ir,  sākot no 20 līdz pat 4000 hektāru.

“Katrs lauksaimnieks var viegli izrēķināt, kāds būs viņa saimniecības ieguvums, ja Baltijas lauksaimnieki izcīnīs vienlīdzīgus tiešmaksājumus, proti, mūsu prasību Eiropai – 90% no vidējās atbalsta likmes Eiropā.  Tādēļ jau pagājušā gada nogalē mēs apspriedām iespēju investēt Ls 0,5 no katra hektāra tieši cīņai par vienlīdzību Eiropā,” lēmumu uzsākt naudas līdzekļu vākšanu kampaņai skaidro graudu audzētāju kooperatīva “LATRAPS” valdes priekšsēdētājs Gunvaldis Sproģis.

LKPS „LATRAPS” biedri aicina arī citu kooperatīvu biedrus un citus lauksaimniekus piedalīties, gan atbalstot cilvēkus, kas cīnās par lauksaimnieku interesēm, gan pašiem iesaistoties diskusijās un aktivitātēs, kas norisināsies visa 2012. gada garumā.

„Esam raduši daudz prasīt no valdības un prasīsim atbalstu no varas vīriem arī šajā cīņā.. Bet tas nenozīmē, ka paši varam būt kūtri. Katram lauksaimniekam, kas saņem ES tiešmaksājumus, šobrīd vajadzētu celties kājās un iesaistīties cīņā par mūsu interesēm. Investēt tikai Ls 0,5 no hektāra ir pats mazākais, ko katrs varam darīt, taču šie līdzekļi ir ļoti vajadzīgi. Tādā veidā mēs katrs varam palīdzēt tiem, kas vada kampaņu un Eiropā pārstāv mūsu intereses,” uzsver  z/s “Sniedzes”  vadītājs Uldis Vangalis.

Laikraksta Dienas Bizness pielikumā TOP 500 starp Latvijas lielākajiem uzņēmumiem 2010. gadā pēc neto apgrozījuma LPKS “LATRAPS” ierindojas jau 30. vietā, pēc neto apgrozījuma 2010. gadā, salīdzinot ar 2009. gadā ieņemto 43. vietu. LPKS “LATRAPS” ir 3. lielākais privātais Latvijas kapitāla uzņēmums.

Papildu informācija:

Edgars Ruža,
LPKS  „LATRAPS” izpilddirektors
Tālr. + 371 26 596 492
E-pasts:edgars@latraps.lv