Lauki ienāks Valmierā

10.augustā no plkst. 10:00 – 15:00 Valmierā, Valmieras pilsētas svētku ietvaros – pie Hanzas sienas, Lāčplēša un Rīgas ielas krustojumā notiks informatīvās kampaņas “KLP – Lauki ienāk pilsētā” pasākums, kurā ar degustācijām, Latvijai raksturīgiem mājlopiem un mājputniem, ar lauksaimniecības nozaru dižošanos, kā arī ar spēlēm un konkursiem visām paaudzēm tiks popularizēta lauksaimniecības nozare, tās produkti, pakalpojumi un izglītība.

Pasākumi “Lauki ienāk pilsētā” notiek Latvijas lielākajās pilsētās katrā vēsturiskajā novadā. Līdz šim pasākumi jau ir notikuši Liepājā, Daugavpilī. Kampaņas gaisotni vēl varēs izbaudīt Valmieras, Jelgavas un Rīgas pasākumu apmeklētāji. Projekta pasākumu ietvaros radīsim sabiedrības interesi par dzīvi un darbu laukos, zemkopības un lauku attīstības iespējām, to dažādību, tradicionālu un netradicionālu saimniekošanu un efektīvu resursu izmantošanu.

Ar informatīvās kampaņas palīdzību tiek popularizēta lauksaimniecības loma un neatsveramā nozīme visas sabiedrības labā, tajā skaitā, bērniem un jauniešiem tiek veidota izpratne par lauksaimniecības produktu daudzveidību un plašo produktu klāstu, ko ikviens lieto ikdienā, bet neaizdomājas, ka visa pirmsākums ir lauku sēta, saimniecība un lauku vide!

Kopējā lauksaimniecības politika – KLP – ir būtisks instruments, kas attiecas uz ikvienu Eiropas Savienības (ES) lauksaimnieku un uz ikvienu pārtikas produktu patērētāju – tātad uz ikvienu iedzīvotāju. KLP mērķis ir nodrošināt ES pašapgādi ar pārtiku par pieņemamām cenām, veicināt Eiropas lauksaimniecības konkurētspēju un izveidot vienotu lauku attīstības politiku.

Uz tikšanos Valmierā!

Nākamie projekta “KLP – lauki ienāk pilsētā” pasākumi:

24.augusts – Jelgava

14.septembris Rīga

Papildu informācija:

Ilvita Švāne,

LLU Mūžizglītības centrs,

tālr.: 29128598,

e-pasts: ilvita.svane@llu.lv.