Lauksaimnieki aicinās pilsētniekus solidarizēties cīņā par ES tiešmaksājumiem, veidojot dārzeņu dobi pie Ministru kabineta

Sadarbojoties trim lielākajām lauksaimnieku organizācijām – Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijai (LLKA), Zemnieku saeimai un Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomei (LOSP), ir tapusi pilsētnieku un laucinieku solidaritāti simbolizējoša aktivitāte „Lauki ienāk pilsētā”. Pie Ministru Kabineta, kā centrālās vietas gan simboliskā, gan tiešā nozīmē, tradicionālo ziedu apstādījumu vietā, šogad tiek stādīti dekoratīvi dārzeņi. Līdzās laukiem raksturīgajām kliņģerītēm, samtenēm un kresēm, dobē kuplos arī dekoratīvie kāposti, bietes, lapu salāti, pupas un garšvielas. Šī akcija simbolizē, ka arī pilsētnieki, valsts pārvaldes darbinieki un politiķi solidarizējas ar lauksaimniekiem viņu cīņā par vienlīdzīgiem tiešmaksājumiem. Dārzeņu dobes izveidošanā lauksaimniekus atbalsta Valsts Kanceleja.

Pagājušā gada oktobrī Eiropas Komisijas piedāvātā Eiropas Savienības Kopējās lauksaimniecības politikas (KLP) reforma pēc 2013. gada neapmierina Latviju un pārējās Baltijas valstis. Lai arī valdība un atbildīgās amatpersonas lauksaimnieku intereses Eiropā ir definējušas par prioritāti, arī lauksaimnieki paši ir nolēmuši iesaistīties savu interešu aizstāvībā, īstenojot ES tiešmaksājumu lobija un sabiedrisko attiecību kampaņu. Ņemot vērā, ka Latvija ir maza valsts ar ierobežotu pārstāvniecību Eiropā, viens no kampaņas mērķiem ir iesaistīt iespējami plašāku cilvēku loku, solidarizējot pilsētniekus un lauciniekus. Dārzeņu dobe pie Ministru Kabineta ir viena no šīs kampaņas sastāvdaļām.

Otrdien, 22. maijā, plkst. 11.30 notiks dārzeņu dobes atklāšanas pasākums. Pasākumā piedalīsies zemkopības ministre Laimdota Straujuma, Ministru prezidenta pienākumu izpildītāja, labklājības ministre Ilze Viņķele, LLKA, LOSP un Zemnieku saeimas pārstāvji, MK un VK pārstāvji. Laipni aicināti mediju pārstāvji!

Dārzeņu stādus apstādījumiem nodrošina kooperatīvs „Mūsmāju dārzeņi”, zemes sagatavošanu – Slieku audzētāju asociācija, ainavu dārzniece – Baiba Rudzāte.

Aktivitātes tiek īstenotas Valsts Lauku tīkla pasākuma „Nozaru ekspertu ziņojumi” ietvaros.

Informāciju sagatavoja un papildus informācija:
Sabīne Puķe
ES tiešo maksājumu kampaņas koordinatore
sabine.puke@llka.lv
+371 26340794