Lauksaimnieki ar Ministru prezidentu pārrunās vienošanos par ES budžetu 2014. – 2020.gadam

Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas un biedrības „Zemnieku saeima” pārstāvji rīt, 14. februārī tiksies ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski.  Tikšanās laikā plānots pārrunāt pagājušā nedēļā notikušās Eiropadomes sarunas, kuras rezultējās ar vienošanos par Eiropas Savienības (ES) budžetu nākamajiem septiņiem gadiem.

Ņemot vērā, ka galvenajās sarunās par ES budžetu piedalījās tikai Ministru prezidents V.Dombrovskis, lauksaimnieku pārstāvji iniciēja tikšanos, lai uzklausītu premjera viedokli par sarunu gaitu. Tikšanās reizē pie premjera piedalīsies Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) un biedrības „Zemnieku saeima” pārstāvji.

LLKA pārstāvēs valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons, valdes loceklis Sandris Bēča, lielākie ES tiešmaksājumu kampaņas atbalstītāju, kooperatīvu pārstāvji Arnis Burmistris („LATRAPS”), Ilze Aizsilniece („Piena ceļš”) un Ieva Alpa-Eizenberga („Trikāta”). No Zemnieku saeimas puses sanāksmē piedalīsies priekšsēdētājs Juris Lazdiņš, priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja, LLU MPS „Vecauce” vadītāja Iveta Grudovska, kooperatīva „Mūsmāju dārzeņi” vadītāja Edīte Strazdiņa un z/s „Ezergaļi” īpašnieks Dzintars Erdmanis.

Iepriekš lauksaimnieki, vērtējot Eiropas Savienības budžetu 2014. – 2020.gadam, secināja, ka finansiālā izteiksmē Latvijas lauksaimnieki iegūs par 50% jeb par 893 miljoniem latu vairāk naudas kā iepriekšējā periodā, taču vienlaikus norādīja, ka diskriminācija ES turpinās, un joprojām tiek veicināta negodīga konkurence.

Tikšanās notiks ceturtdien, plkst. 13:15, Ministru Kabinetā, 3.stāvā, Ministru Prezidenta zālē. Pēc tikšanās plānota mediju iespēja.

Informāciju sagatavoja un papildus informācija – ES tiešmaksājumu kampaņas koordinatore Sabīne Puķe, sabine.puke@llka.lv, +371 26340794