Maira Dzelzkalēja – “Copa” viceprezidente

20. septembrī par Eiropas Savienības (ES) lauksaimnieku jumta organizācijas „COPA” viceprezidenti ievēlēta biedrības „Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja, kura ir vienīgā pārstāve no Baltijas valstīm, kas ievēlēta nozīmīgajā amatā.

Par viceprezidentiem ievēlēti vēl pieci ES valstu pārstāvji – Ksavjē Beulins no Francijas, Jeržijs Hroščikovskis no Polijas, Miklošs Kiss no Ungārijas, Rikardo Ariass no Spānijas un Harijs Sinklērs no Īrijas.

“Ievēlēšana jaunajā amatā pierāda, ka mūsu darbs ir būtisks pienesums kopējās lauksaimniecības politikas veidošanas procesā un varam dot lielu ieguldījumu visiem Eiropas lauksaimniekiem. Protams, šis amats uzliks papildus darba slodzi gan man, gan “Zemnieku saeimai” un arī pārējām organizācijām. Tikai tad, ja skaidri zināsim, kādas pārmaiņas vēlamies panākt un kādā veidā to izdarīt, varam cerēt uz rezultātiem,” atzīst Maira Dzelzkalēja.

“Copa” dibināta 1958.gadā un ir Eiropas līmeņa profesionālo lauksaimnieku organizāciju komiteja, kas pārstāv lauksaimniekus ES un starptautiskās institūcijās.