„Zemnieku saeima” ministra amatā vēlas redzēt entuziastu ar izpratni par lauksaimniecībā notiekošo

Biedrība „Zemnieku saeima” (ZSA) noraida Mārtiņa Rozes vakar Latvijas Televīzijas raidījumā 100. pants pausto apgalvojumu, ka viņu atkāpties ir piespiedušas politiskās intereses, kas stāv aiz biedrības „Zemnieku saeima”.

„Ja ministram nebija skaidrs, ka protesta akcijas iniciatīva un prasība par Mārtiņa Rozes demisiju nāca no visplašākā zemnieku loka, tas nozīmē, ka viņam tā arī nebija radusies izpratne par situāciju lauksaimniecībā un laukos. Mēs sagaidām, ka jaunais ministrs būs daudz aizrautīgāks lauksaimniecības nozares vadītājs, un problēmas gribēs pamanīt laicīgi,” saka ZSA priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

ZSA direktore Rita Sīle skaidro: „Protesta akciju mēs rīkojām tādēļ, ka mūsu biedri reģionos uzstāja uz radikālu rīcību. Uzņēmējdarbības veicināšanas pasākumu plāns ministrijā tika gatavots tikai pēc tam, kad lauksaimnieki jau bija definējuši savas protestu prasības. Pie tam pirms akciju rīkošanas mēs daudzkārt esam darba grupās un sarunās mēģinājuši panākt rīcību no Zemkopības ministrijas, un masveidīgas akcijas rīkojām tikai, kad citas metodes nedeva rezultātu. Savukārt prasība par Rozes demisiju šoreiz parādījās tikai pēc trim protesta akcijām – Doma laukumā 13. janvārī un divām traktoru akcijām uz ceļiem -, pēc kurām reāla rīcība nesekoja.”

Jaunajam ministra amata kandidātam Lazdiņš nosauc vairākas prasības: „Ministram tiešām jāstrādā lauksaimnieku labā. Viņam jābūt vīzijai par lauksaimniecības nozares atveseļošanu un lauksaimniecības stratēģiju. Nepieciešams plāns ministrijas turpmākam darbam, mazinot birokrātiju. Gribam arī zināt, kā ministrs gatavojas strādāt Eiropas politikas jautājumos. Un viņam noteikti jāpazīst lauksaimniecības nozare un ražošana.”

„Vakar Latvijā bija īpašs brīdis. Lauku iedzīvotāji parādīja savu spēku. Žēl, ka aizejošais ministrs vakar rīkoja spoku medības, un neticēja, ka cilvēki var vienoties un panākt pārmaiņas vienkārši tāpat, bez partiju aicinājumiem un manipulācijām,” saka ZSA direktore Rita Sīle. Savukārt ZZS pārstāvju un arī Mārtiņa Rozes runās akcentēto piensaimnieku dalīšanu lielajās un mazajās saimniecībās „Zemnieku saeima” vērtē kā partijas mēģinājumu iedzīt ķīli lauksaimnieku starpā.

Par disciplinētu rīcību, apzinību un mērķtiecību „Zemnieku saeima” izsaka lielu pateicību akcijas dalībniekiem. Pateicība arī policistiem, dalībnieku ēdinātājiem, radio SWH vadībai un dīdžejiem, pašvaldību darbiniekiem, medmāsiņām no lauku slimnīcām, kas atsūtīja sviestmaizes, un visiem citiem atbalstītājiem. Vakardienas akcija notika sen neredzētā tautas vienotībā, un vismaz lauksaimniekiem šī vienotība ir pats svarīgākais.