Nepalaid garām – „Lauki ienāk pilsētā”

29.aprīlī ar preses konferenci tika uzsākata informatīvā kampaņa „KLP – Lauki ienāk pilsētā”. Lai sabiedrība tiktu iepazīstināta ar kampaņas aktivitātēm, projekta īstenotāji sniedza detalizētu informāciju par plānoto, lai tiktu uzrunāta pēc iespējas plašāka mērķauditorija, tādejādi veidojot, parādot un palielinot sabiedrības interesi par kopējo lauksaimniecības politiku un lauksaimniecības nozīmīgo lomu.

Informācija par informatīvo kampaņu „KLP – Lauki ienāk pilsētā”

Īstenošanas laiks: 2013.gada aprīlis līdz 2013.gada decembris

Iesniedzējs: Latvijas Lauksaimniecības universitāte

Sadarbības partneri: Fonds Latvijas Lauksaimniecības attīstībai, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome, Zemnieku saeima, starptautiskie partneri – West Pomeranian University of Technology in Szczecin (Polija) un Aleksandras Stulginskis University (Lietuva).

Projekta mērķis:

  • palielināt sabiedrības izpratni par Kopējo lauksaimniecības politiku (KLP) un tās īstenotajām reformām;
  • parādīt KLP attīstību un izaugsmi, balstoties uz 2020.gada Eiropas stratēģiju lauksaimniecības politikā;
  • uzlabot izpratni par Lauksaimniecības politiku, kas ietekmē Eiropas Savienības (ES) lauku attīstību, pārtikas drošību un kvalitāti, iedzīvotāju labklājību un dzīves līmeni;
  • stimulēt sabiedrības interesi par lauksaimniecības nozīmi, atbalstot zemniekus, lauksaimniecību un lauku attīstību kopumā.

Mērķaditorija: pilsoniskā sabiedrība, liekot uzsvaru uz jauniešiem lielpilsētās.

Finansējums: Projekta kopējais finansējums 200 000 eiro, EK līdzfinansējums – 50% no attiecināmajām izmaksām.

Projektā plānotās aktivitātes:

  1. Pētījums: kvalitatīvais un kvantitatīvais pētījums, kurā tiks noskaidroti jauniešu stereotipi par mūsdienu lauksaimniekiem.
  2. Diskusijas: tiks organizētas diskusijas Latvijas augstskolās, kā arī sadarbības partneru augstskolās Lietuvā un Polijā, uz kurām tiks aicināti jaunieši no dažādām ES dalībvalstīm, lai uzzinātu, kāds ir jauniešu viedoklis un informētība par savas valsts lauksaimniecības politiku un aktualitātēm, ieklausīties jauniešu viedoklī par KLP nepieciešamību un nākotnes iespējām, kā arī papildināt viņu zināšanas par KLP.
  3. Fotokonkurss- kalendāra “KLP: Lauki ienāk pilsētā” izveidei.
  4. Publicitāte: radiokampaņa, kura ietver 30 intervijas ar dažādiem speciālistiem KLP jomā, informācijas ievietošana sociālajos tīklos, kas ir populāri jauniešu vidū, lai uzrunātu pilsētu jauniešus un veidotu pozitīvu izpratni par dzīvi un darbu laukos, publikācijas presē un informatīvā materiāla izstrāde. Projekta noslēgumā, 2013.gada decembrī, norisināsies konference, kurā būs iespēja apkopot rezultātus par projektā veiktajām aktivitātēm, iepazīties ar pētījuma un diskusiju rezultātiem. Tajā piedalīsies KLP eksperti un pārstāvji no Latvijas, Lietuvas, Polijas un citām ES dalībvalstīm.
  5. „Lauki ienāk pilsētā” – Latvijas lielākajās pilsētās katrā vēsturiskajā novadā. Pilsētas svētku pasākumu laikā būs iespēja izsmaržot un izgaršot Latvijas lauksaimnieku izaudzētos un saražotos produktus, apskatīt Latvijai raksturīgus mājdzīvniekus un mājputnus, kā arī būs iespēja piedalīties dažādos konkursos un aktivitātēs visai ģimenei. Šie pasākumi norisināsies: 19.maijā – Liepājā, 8.jūnijā – Daugavpilī, 10.augustā – Valmierā un 24.augustā – Jelgavā.
  6. “Lauki ienāk pilsētā” – Rīga. Pasākums norisināsies 2013.gada 14.septembrī Rīgā, Krastmalā pie Centrāltirgus un Spīķeriem. Šajā pasākumā būs iespēja apskatīt septiņas lauksaimniecības nozares: lopkopību, graudkopību, biškopību, dārzkopību, zivsaimniecību, mežsaimniecību un lauksaimniecībā izmantojamās tehnoloģijas. Būs iespēja redzēt modernas Latvijas lauku sētas vizualizāciju, produktu sagatavošanas procesu, apskatīt Latvijai raksturīgus mājlopus un mājputnus, izgaršot Latvijas lauksaimnieku ražojumus, kā arī baudīt dažādus kultūras pasākumus un piedalīties konkursos un aktivitātēs.

Kontakti:

LLU Mūžizglītības centra vadītāja, projekta vadītāja:

Ilvita Švāne

Mob.tālr.: +37129128598

e-pasts: ilvita.svane@llu.lv

FLLA valdes priekšsēdētājs, Rīgas aktivitāte:

Rihards Krastiņš

Mob.tālr.: +37126128855

e-pasts: flla@flla.lv