Nepieciešamības gadījumā Rīgā sniega izvešanai tiks piesaistīti arī Zemnieku saeimas spēki

Pirmdien Rīgas domes Satiksmes departamenta vadība, ielu, tiltu un pārvadu uzturētāji un Zemnieku Saeimas pārstāvji tikās, lai vienotos par sadarbības iespējām ekstremālos ziemas laika apstākļos, piesaistot zemniekus, kuriem ir nepieciešamā tehnika sniega savākšanai un izvešanai no Rīgas maģistrālajām ielām, portālu Diena.lv informēja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Iestājoties ārkārtas situācijai, kad sniega apjoms Rīgas ielās pārsniegs ielu, tiltu un pārvadu uzturētāju iespējas operatīvi to tīrīt un izvest, Zemnieku Saeimas pārstāvji solīja nodrošināt palīdzību 24 stundu laikā.

Iepriekš Rīgas domes Satiksmes departaments ar Zemnieku Saeimu sadarbojās 2010./2011.gada ziemas sezonā, kad sniega segas biezums diennakts laikā palielinājās par 22 cm, un sniega izvešanai bija nepieciešams piesaistīt vairāk nekā 155 tehnikas vienības.

Vienošanās starp Zemnieku Saeimu un ielu, tiltu un pārvadu uzturētājiem varētu tikt noslēgta tuvākajā laikā.

Kā iepriekš ziņots, ielu uzturēšanas darbus Rīgā nodrošina AS Ceļu pārvalde, PS CP Serviss, SIA Roadex,  savukārt tiltu uzturēšanu – SIA Rīgas tilti.