Nodokļu atvieglojumu lauksaimniekiem piešķiršanas iespējas vērtēs kopā ar nākamā gada budžetu

Valdība otrdienas vakarā uzklausīja Zemkopības ministrijas informatīvo ziņojumu “Par nodokļu atvieglojumu pilnveidošanu lauksaimniecības produkcijas ražotājiem” un nolēma ziņojumā izteiktos ierosinājumus par atvieglojumu piešķiršanu vērtēt 2014.gada budžeta kontekstā.

Ziņojums paredz vairākus priekšlikumus, kas tiek rosināti, lai atbalstītu lauksaimniekus un palielinātu vietējo ražotāju konkurētspēju kopējā Eiropas Savienības tirgū.

Ziņojumā ir iekļauta norma, kas paredz saglabāt iespēju tiem lauksaimniekiem, kuri reģistrēti kā iedzīvotāja ienākuma nodokļa maksātāji, nemaksāt nodokli par ienākumiem, kas izmaksāti kā valsts un Eiropas Savienības atbalsts lauksaimniecībai un lauku attīstībai.

Tāpat informatīvajā ziņojumā ir iekļauts priekšlikums par bezakcīzes degvielas piešķiršanas kārtību lauksaimniekiem no 2014.gada otrā pusgada, kas paredz piemērot minimālo akcīzes nodokļa likmi dīzeļdegvielai, kā arī iespēju noteikt diferencētus limitus dažādu nozaru saimniecībām.

Tāpat priekšlikumi paredz iespēju noteikt, ka dabasgāzei, kuru izmanto par kurināmo pārtikas produkcijas ražošanā, pēc 2013.gada tiek piemērota minimālā akcīzes nodokļa likme 3,95 lati par 1000 kubikmetriem.

Pret visiem priekšlikumiem iebilda Finanšu ministrija, līdz ar to jautājums tiks skatīts kontekstā ar nākamā gada budžetu turpmākajās valdības sēdēs.

Biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš, valdība kopumā ar sapratni novērtējusi ZM un lauksaimnieku iesniegtos priekšlikumus. “Apzināmies, ka šis ir tikai sākums smagām diskusijām, taču ceram, ka budžeta pieņemšanas procesā izdosies dialogs ar atbildīgajām ministrijām. Jāspēj rast labākos risinājumus nodokļu politikas sakārtošanā, lai arī turpmāk lauksaimniecības nozare Latvijā attīstītos un spētu saražot gan kvalitātes, gan cenu ziņā konkurētspējīgu produkciju Eiropas Savienības tirgū,” sacīja Lazdiņš.

Avots: LETA