Pagarina darbu iesniegšanas termiņu foto un video konkursā „Drūmie Latvijas lauki jeb 7 "treknie" gadi Eiropā"

Foto un video konkursa Drūmie Latvijas lauki jeb 7 “treknie” gadi Eiropā” rīkotāji – Latvijas lauksaimnieku organizācijas – pagarina konkursa darbu iesniegšanas termiņu līdz š.g. 3. jūnijam. Šāds lēmums pieņemts pēc vairāku lauksaimnieku lūguma, kuriem pavasara sējas un citi aktīvie darbi nav ļāvuši pietiekami aktīvi atsaukties konkursam. Šobrīd konkursantu atsaucība ir vērtējama pozitīvi, īpaši foto kategorijā, taču aicinām konkursantus būt aktīvākus video uzņemšanā.

Kā iepriekš ziņots, lauksaimnieki aicina ar foto un video palīdzību dokumentēt situāciju Latvijas laukos, kuru septiņi Eiropas Savienības sastāvā pavadītie gadi nav būtiski uzlabojuši. No ES tiešmaksājumu kampaņai saziedotajiem līdzekļiem ir izveidots balvu fonds 1000 LVL apmērā, tādēļ no konkursa potenciālajiem dalībniekiem lauksaimnieki sagaida aktivitāti un radošumu. Labākie darbi tiks noteikti lauksaimnieku izveidotās žūrijas un interneta balsojuma kopvērtējumā. Līdzās lauksaimnieku organizāciju pārstāvjiem, konkursa žūrijā piekritusi darboties TV skatītāju iemīļotā žurnāliste, LTV1 raidījuma „Es – savai zemītei” vadītāja Daina Bruņiniece.

Konkursa mērķis ir izveidot foto un video galeriju, kura raksturotu situāciju Latvijas laukos un uzskatāmi demonstrētu – ja nerīkosimies tagad, Latvijas laukiem draud izmiršana. Foto un video galerijā var iekļaut visu, kas raksturo šo situāciju, piemēram, bēdīgā aina Latvijas laukos ar pamestajām viensētām, saimniecības ēkām, aizaugušajiem laukiem un neizbraucamajiem ceļiem. Konkursa laikā apkopotais materiāls tiks izmantots, lai Latvijas un Eiropas Savienības amatpersonām, kā arī visai sabiedrībai kopumā parādītu esošo situāciju Latvijas laukos ar infrastruktūru, ražošanu, lauksaimnieku nevienlīdzīgās konkurences apstākļiem un beigu beigās ar tā visa sekām – apdzīvotību Latvijas laukos.

Konkursā iesniegtajām fotogrāfijām jābūt JPG formātā, un vēlams, lai vienas fotogrāfijas apjoms nepārsniegtu 1 MB, video  – maksimums 2 min., ievietots youtube.com vai vimeo.com. Fotogrāfijas un saites uz video jāsūta uz e-pastu latvijaslauki@gmail.com, ar norādi „Foto/video konkursam”, norādot savu vārdu, uzvārdu, e-pastu un telefona numuru, kā arī vietu, kur fotogrāfija vai video uzņemti. Darbu iesniegšanas termiņš ir š.g. 3. jūnijs. Pēc fotogrāfiju un video saņemšanas tie tiks ievietoti jaunizveidotajā Baltijas lauksaimnieku portālā www.balticcapcall.eu. Vērtēšanas komisija atlasīs 20 labākos foto un 20 labākos video darbus, bet uzvarētāju noteiks skatītājs, veicot balsošanu internetā, iepriekš norādītajā mājas lapā., kur notiks arī elektroniskā balsošana. Konkursa nolikums un sīkāka informācija www.llka.lv, www.losp.lv un www.zsa.lv. Uzvarētāji tiks publicēti mājas lapā www.balticcapcall.eu

Informāciju sagatavoja un papildus informācija
Sabīne Puķe, ES tiešo maksājumu kampaņas koordinatore
+371 26340794, E-pasts: sabine.puke@llka.lv