Pagarina pieteikšanos jauno lauksaimnieku konkursam "Senču aicinājums"

Pagarināta jauno lauksaimnieku pieteikšana konkursam “Senču aicinājums”. Pretendentus konkursam var pieteikt līdz 2012. gada 4. janvārim. Konkurss notiek jau otro gadu un to rīko Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete kopā ar Latvijas Avīzi un Zemnieku Saeimu, lai veicinātu Latvijas lauksaimniecības un lauku attīstību.

Konkursa mērķis ir godināt Latvijas jaunos lauksaimniekus/lauksaimnieces. Galvenā balva tiks piešķirta cilvēkam, kurš veiksmīgi nodarbojas ar lauksaimniecību, piekopj lauku dzīvesveidu, kā arī sociāli atbildīgi veicina lauku dzīves vides saglabāšanu un attīstību.

Par aizvadītā gada konkursa uzvarētājiem kļuva Inga un Zigmunds Kalniņi no Kazdangas Aizputes novadā, kuri saņēma balvu par radošu, atbildīgu, pilnvērtīgu dzīvi un ražošanu laukos. Konkursa uzvarētāji tika atzīti par labākajiem starp 29 pieteiktajām saimniecībām no visiem Latvijas novadiem un saņēma tēlnieka Paula Jaunzema darināto balvu, kā arī apmaksātu trīs dienu braucienu divām personām uz lauksaimniecības izstādi Parīzē (konkursa uzvarētājs pats var izvēlēties, kuru no lielākajām Eiropas lauksaimniecības izstādēm tas apmeklēs). Konkursa veicināšanas balva 20 cilvēkiem būs dalība divu dienu Jauno līderu personīgās un profesionālās izaugsmes apmācībās.

Konkursa žūrijā arī šogad darbosies astoņu dažādu jomu profesionāļi:

  • Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejas locekle;
  • Maira Dzelzkalēja, Zemnieku Saeimas priekšsēdētaja vietniece;
  • Viesturs Serdāns, Latvijas Avīzes valdes priekšsēdētājs;
  • Irina Pilvere, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātes dekāne;
  • Anna Vītola – Helviga, Lauku Atbalsta dienesta direktore;
  • Jēkabs Krieviņš, Hipotēku bankas valdes priekšsēdētāja vietnieks;
  • Indulis Jansons, Latvijas Lauksaimniecības Kooperatīvu asociācijas valdes priekšsēdētājs;
  • Ramona Polmane, Latvijas Jauno Zemnieku kluba padomes priekšsēdētāja.

Pretendentus konkursam var pieteikt trešās puses. Pieteikumi un konkursa nolikums ir atrodami www.zemniekusaeima.lv, vai rakstot uz e-pastu birojs@zemniekusaeima.lv ar norādi “Jauno zemnieku konkursam”.

Papildus informāciju var saņemt Zemnieku Saeimas birojā Rīgā, Republikas laukumā 2, 501. kabinetā vai zvanot pa tālruni 67027044.

Papildu informācija:

Jānis Karalis
Sandras Kalnietes birojs
Mob.tel.: 29715772
E-pasts: janis.karalis@pilsoniska-savieniba.lv

Mārtiņš Trons
Zemnieku Saeima
Mob.tel.: 29805456
E-pasts: martins.trons@zemniekusaeima.lv