Paolo de Kastro Baltijas lauksaimniekiem sola taisnīgākus tiešmaksājumus

Baltijas valstu lauksaimnieku organizācijas ceturtdien, 10. maijā, Lietuvas pilsētā Kauņā, tiekoties ar Eiropas Parlamenta (EP) Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejas priekšsēdētāju Paolo de Kastro (Paolo de Castro) guva pārliecību, ka EP gaidāmais piedāvājums par tiešmaksājumu izlīdzināšanu būs Baltijai labvēlīgāks kā Eiropas Komisijas redzējums.

P. de Kastro vizīte Lietuvā bija saistīta ar Kauņā notiekošo 19. Starptautisko lauksaimniecības, pārtikas un iepakojuma izstādi „AgroBalt 2012”. Izstādes ietvaros de Kastro saspringtajā grafikā bija atvēlējis laiku, lai tiktos arī ar Baltijas lauksaimnieku organizācijām. Latviju tikšanās reizē pārstāvēja Maira Dzelzkalēja (Zemnieku Saeima).

M.Dzelzkalēja: „De Kastro sarunās uzsvēra, ka EP piedāvājums būs baltiešiem izdevīgāks, taču atturējās runāt par konkrētiem cipariem. EP nostāja, pie kuras viņi šobrīd aktīvi strādā ir saistīta ar to, ka jāpaplašina to valstu loks, kurām būs maksājumu samazinājums, kas radīs vairāk līdzekļu, ko pārdalīt izlīdzināšanai. EP jaunais piedāvājums tikšot rēķināts pēc principa, kurš saistīts ar dzīves dārdzības koeficientu katrā ES dalībvalstī, taču lauksaimnieki šobrīd uz to raugās piesardzīgi, jo nav skaidri saprotams, kā tas ietekmēs galīgo rezultātu.”

Baltijas lauksaimnieki komitejas priekšsēdētājam arī atzina, ka šobrīd jūtas vīlušies Eiropas Savienības institūcijās, un lauksaimnieku aprindās eiroskepticisms  ir sasniedzis ievērojamus apmērus. „Tomēr šīs tikšanās laikā mēs skaidri sajutām, ka pateicoties Baltijas valstu aktīvai darbībai visos līmeņos un, it īpaši, pašu lauksaimnieku nestāvēšanai malā, EP piedāvājums nākotnes lauksaimniecības politikai būs mums labvēlīgāks,” uzsver Dzelzkalēja.

Aktivitātes tiek īstenotas Valsts Lauku tīkla pasākuma „Nozaru ekspertu ziņojumi” ietvaros.

Informāciju sagatavoja un papildus informācija Sabīne Puķe, ES tiešo maksājumu kampaņas koordinatore, sabine.puke@llka.lv, +371 26340794