LLKA un ZSA rīko preses konferenci, lai informētu par patieso situāciju cīņā par Latvijas piena tirgu

Latvijas vadošie piena ražotāju kooperatīvi, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija (LLKA) un Zemnieku saeima (ZSA) pirmdien, 12.novembrī, rīkos preses konferenci, lai atspēkotu trīs piena pārstrādes uzņēmumu publiski paustos apvainojumus zemniekiem.

Zemnieki ir sašutuši par vakar AS ”Rīgas piena kombināts”, AS ”Valmieras piens” un AS ”Preiļu siers” organizētajā preses konferencē izteiktajiem pārmetumiem lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvajām sabiedrībām, vainojot tās piena tirgus krīzē Latvijā un cenu pieaugumā. Daudzi no preses konferencē minētajiem pārmetumiem bijuši tik melīgi un demagoģiski, ka zemnieki uzskata par nepieciešamu rīkot preses konferenci, lai tos atspēkotu.

Jāuzsver, ka, kaut arī šo trīs piena pārstrādes uzņēmumu patiesais nolūks ir panākt, ka piena kooperatīvi pārdod tiem jēlpienu par mazāku cenu, kā tie spēj saņemt citur, ar šādu demagoģisku apvainojumu izplatīšanu tie tikai padziļina uzticības krīzi un neveicina zemnieku vēlmi ar tiem sadarboties.

Preses konferencē zemnieku pārstāvji skaidros melīgo un demagoģisko pārmetumu patieso būtību un izplatīs informāciju par patiesajiem kooperatīvu un pārstrādes saņemtajiem atbalsta apjomiem un konkurences kropļojumiem par labu pārstrādes uzņēmumiem.

Preses konferencē piedalīsies LLKA valdes priekšsēdētājs Indulis Jansons, LLKA valdes locekle llze Aizsilniece (LPKS „Piena ceļš”), LPKS „Jaunais piens” pārstāvis Andrejs Kārkls, kā arī ZSA valdes loceklis Uldis Krievārs.

Preses konference notiks plkst.11.00 Republikas laukumā 2, 2.stāva zālē.