Par nesadīgušajām vasarāju platībām un atbalstu

Ņemot vērā, ka vasarāji vietām nav pat sadīguši, taču nākamnedēļ Lauku atbalsta dienests (LAD) jau dodas lauku kontrolēs, jums der zināt:

1. Ir panākta vienošanās ar centrālo Lauku atbalsta dienestu, ka tiek informēti LAD kontrolieri un esošajai situācijai pieiet saprotoši. Šādos gadījumos lauks tiks uzskatīts par atbilstošu.
2. Pēdējā laikā pamainījušies LAD kontrolieri un daļa ir jauni, tāpēc, ja rodas situācija, ka kāds tomēr vēlas piemērot sankcijas par nesadīgušajiem vasarājiem, NOTEIKTI 5 dienu laikā nepieciešams rakstīt iesniegumu LAD un pārsūdzēt lēmumu. Protams, arī dot ziņu mums, lai varam painformēt centrālo LAD.
3. Tā kā lietu tomēr kaut kad sola (uz Jāņiem jau nu noteikti) konkrētajā platībā vasarājiem pēc lietus būs jāuzdīgst. Šādā gadījumā, vēlākās kontrolēs problēmas arī nebūs.
4. Ja nelīs ilgstoši (cerams, ka tā nenotiks), risinājumu meklēs masveidīgu. Ja līs, bet vasarāji tomēr nesadīgs kādā konkrētā platībā, no atbalsta šajā platībā nāksies atteikties.

Vēl informācija par atbalstu naudām:
1. Par kredītprocentiem. Process aizkavējies un publikācija par kredīprocentu atbalstu Latvijas Vēstnesī veikta tikai šodien (piektdienā, 6.jūnijā), rezultātā maksājumi uz Valsts kasi no LAD iet tikai nākamnedēļ. Tātad, reālālais, ka maksājums kontā būs uz Jāņiem.
2. Par enerģiju un eroziju. Maksājumi gaidāmi kā plānots – arī uz Jāņiem (ja vien pieteikumā nav kādas joprojām neatrisinātas problēmas).