Portālā DELFI sākusies balsošana, lai noteiktu uzvarētājus foto konkursā „Drūmie Latvijas lauki"

Finiša taisnē iegājis pavasarī izsludinātais foto un video konkurss Drūmie Latvijas lauki jeb 7 “treknie” gadi Eiropā”. No šodienas, 24. jūlija, lauksaimnieku organizāciju pārstāvju žūrijas atlasītie labākie foto un video darbi ievietoti portāla DELFI Eiropas ziņu sadaļā, kur turpmāko trīs nedēļu garumā notiks balsošana, lai noteiktu labākos foto un video, kuru autori saņems naudas balvas.

Konkursu rīko trīs lielākās Latvijas lauksaimnieku organizācijas – Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija, Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome un biedrība „Zemnieku saeima”. Tā mērķis ir izveidot foto un video galeriju, kura raksturotu situāciju Latvijas laukos un uzskatāmi demonstrētu – ja nerīkosimies tagad, Latvijas laukiem draud izmiršana. Potenciālie dalībnieki tika aicināti foto un video galerijā iekļaut visu, kas raksturo šo situāciju – bēdīgās ainas Latvijas laukos ar pamestajām viensētām, saimniecības ēkām, aizaugušajiem laukiem un neizbraucamajiem ceļiem. Kopumā konkursā 55 autori no visiem Latvijas novadiem iesniedza vairāk nekā 150 foto un video darbus. Tālākai balsošanai portālā DELFI tika virzīti 37 foto un seši video.

Konkursa laikā apkopotais materiāls tiks izmantots, lai Latvijas un Eiropas Savienības amatpersonām, kā arī visai sabiedrībai kopumā parādītu esošo situāciju Latvijas laukos ar infrastruktūru, ražošanu, lauksaimnieku nevienlīdzīgās konkurences apstākļiem un ar tā visa sekām – apdzīvotību Latvijas laukos.

Kopš pagājušā gada rudens, Latvijas lauksaimnieku organizācijas ir vienojušās kopīgai cīņai par vienlīdzīgiem Eiropas Savienības tiešmaksājumiem, un konkurss ir kampaņas sastāvdaļa. No ES tiešmaksājumu kampaņai saziedotajiem naudas līdzekļiem ir izveidots balvu fonds 1000 LVL apmērā. Uzvarētājus noteiks DELFI balsojums šeit, laikā no 24. jūlija līdz 14. augustam. Pēc rezultātu apkopošanas, augusta otrajā pusē notiks uzvarētāju sveikšana.

Informāciju sagatavoja un papildus informācija
Sabīne Puķe, ES tiešo maksājumu kampaņas koordinatore
+371 26340794, E-pasts: sabine.puke@llka.lv