Prasības ir izpildītas daļēji, zemnieki gaida gandarījumu – Mārtiņa Rozes demisiju

Šopēcpusdien lauksaimnieku protesta akcijas koordinatori no visas Latvijas sanāksmē vērtēja valdības pieņemtos lēmumus lauksaimniecības krīzes risināšanai. Lauksaimnieku pārstāvji nobalsoja, ka četras ekonomiskās prasības ir tikušas izpildītas daļēji, un mēneša laikā tām jātop īstenotām. Taču zemnieku prasība par Mārtiņa Rozes demisiju nav izpildīta.

Uzzinot par to, ka ministra demisija vēl nav notikusi, liela daļa no akcijas dalībniekiem šopēcpusdien izteica vēlmi ar traktoriem braukt iekšā Rīgas centrā. Negribot radīt problēmas pašiem zemniekiem un pārējiem iedzīvotājiem, akcijas rīkotāji ir aicinājuši zemniekus ar traktoriem uz pilsētas centru nebraukt un galvaspilsētā ilgāk nekavēties. Taču tie zemnieki, kas vēl nevēlas braukt mājās un šovakar gaida paziņojumu par Mārtiņa Rozes demisiju, dodas uz Zemkopības ministrijas māju.

ZSA priekšsēdētājs Juris Lazdiņš skaidro: „Ir pagājuši seši gadi, kopš ministrs ir amatā. Tādu nekaunību – palikt amatā arī šobrīd – mēs nevaram vairs saprast. Cilvēki gaida nekavējošu lēmumu par demisiju – jau šovakar.”

Protesta akcijā ir piedalījušies vairāki tūkstoši cilvēku ar vairākiem simtiem smagās tehnikas vienību. Zemnieki visas dienas garumā ir bijuši ļoti disciplinēti, akcija ir noritējusi mierīgi, mērķtiecīgi un līdzsvaroti, un arī vakarā pilsētā palikušie ir pilni apņēmības neļaut nevienam zemnieku akciju izmantot jebkādu nekārtību celšanai vai svešu interešu kārtošanai.

Lauksaimnieki arī atvainojas tiem cilvēkiem, kam šodien radušās grūtības uz ceļiem. Zemnieki izsaka milzīgu pateicību visiem, kas zemniekus ir atbalstījuši – policistiem, amatpersonām, uzņēmējiem, un visiem tiem, kas zemniekus cienājuši ar gardumiem un tēju.