Šonedēļ lauksaimnieki uzsāks ražas novākšanu, autovadītājus aicinām būt uzmanīgiem uz ceļiem!

Lai arī šogad Latvijā bija ļoti vēls pavasaris, informējam, ka jau šajā nedēļā biedri uzsāks ražas novākšanu – ziemas miežu un rapša kulšanu, tādēļ aicinām autovadītājus būt piesardzīgiem un īpaši uzmanīgiem uz ceļiem.

Pa ceļiem lielā skaitā pārvietosies lauksaimniecības tehnika –  gan kombaini, kas pārbrauc no lauka uz lauku, gan kravas mašīnas un traktori, kas novākto ražu ved uz kaltēm, noliktavām un ostām. Atgādinām, ka tehnikas gabarīti ir lieli un pārvietošanās ātrums – neliels. Jāņem vērā, ka lauksaimnieki labvēlīgos laika apstākļos strādā arī naktī, tāpēc autovadītājiem un gājējiem jābūt īpaši piesardzīgiem. Ražas novākšana ilgs apmēram 1,5 mēnesi, un Zemnieku saeima šajā laika posmā aicina rūpēties par savu drošību! Lauksaimniekiem jāpaspēj novākt gan raža, gan arī jāsāk gatavot augsne un jāveic ziemāju sēja!

Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš atzīst: „Šobrīd graudkopjiem ir sācies gada saspringtākais laiks, kas ir pakļauts laikapstākļiem. Raža ir jānovāc, kamēr kārtējās lietavas nav sabojājušas tās kvalitāti, tādēļ aicinām Latvijas iedzīvotājus būt iecietīgiem un uzmanīgiem uz ceļiem, lai nekavētu ražas nonākšanu glabātuvēs.”

Zemnieku saeima arī šogad vērsās pie Rīgas domes ar lūgumu atcelt kravas transporta ierobežojumus un atļaut kravas transportam pārvietojoties pa Akmens tiltu, 11.Novembra krastmalu un Eksporta ielu, lai novākto ražu pēc iespējas ātrāk varētu nogādāt uz kuģiem Rīgas ostā. Ņemot vērā šo lūgumu, no 1. augusta līdz 15. septembrim kravas transports pa Akmens tiltu, 11. novembra krastmalu un Eksporta ielu varēs pārvietoties visu diennakti.

Aicinām Latvijas autovadītājus ar sapratni izturēties pret lauksaimniekiem un ražas novākšanas tehniku uz ceļiem!

Jaunās ražas novākšana Jēkabpilī, 2013.gada 17.jūlijā, z/s “Vīnkalni”

Foto: Andris Pauls Pāvuls