Starptautiskās lauksaimnieku konferences laikā sveiks jauniešu video īsfilmu konkursa «Lauksaimniecība pēc desmit gadiem» uzvarētājus

Noslēdzoties Latvijas lauksaimnieku organizāciju „Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome“ un „Zemnieku saeima“ kopīgi rīkotajai informatīvajai kampaņai „Kopējā lauksaimniecības politika – rītdiena sākas šodien“, 2012. gada 26. janvārī lauksaimnieki aicināti uz starptautisku konferenci Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātes aulā. Tās laikā tiks sveikti arī jauniešu video īsfilmu konkursa „Lauksaimniecība pēc 10 gadiem“ uzvarētāji.

Video īsfilmu konkurss ir daļa no informatīvās kampaņas „Kopējā lauksaimniecības politika – rītdiena sākas šodien“, ko no 2011.gada augusta līdz 2012. gada janvārim rīkoja „Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome“ un „Zemnieku saeima“. Kampaņas mērķis bija informēt un izglītot par Eiropas Savienības lauksaimniecības politiku un Latvijas lauku nākotni pieredzējušus zemniekus, kā arī piesaistīt bērnu un jauniešu interesi lauksaimniecībai.

Starptautiskā konference, kas 26.janvārī notiks Jelgavā, būs kampaņas noslēguma pasākums. Tās laikā lauksaimniekiem būs iespēja uzzināt par kopējo lauksaimniecības politiku un tās lomu Latvijas lauksaimniecības attīstībā. Konferencē piedalīsies gan vietējie, gan arī ārvalstu eksperti no Lietuvas, Somijas, kā arī pārtāvji no COPA/COGECA, lai prezentētu pozīcijas jautājumos par tiešmaksājumu izlīdzināšanu un lauku attīstību kopumā.  Lauksaimniekiem tiks prezentēti arī 5 reģionālo diskusiju rezultāti par Latvijas zemnieku attieksmi pret nākotnes lauksaimniecības politiku Latvijā.

Par video īsfilmu konkursa „Lauksaimniecība pēc 10 gadiem“ galveno balvu – planšetdatoru iPad2 – sacentās seši jaunieši no dažādiem Latvijas reģioniem. Viņi īsfilmās attēlojuši gan Latvijas lauku nākotni, gan snieguši savu redzējumi, kā attīstīsies lauksaimniecība visā pasaulē. Daži dalībnieki piedāvājuši ļoti radošu skatījumu, video īsfilmā parādot, ka pēc desmit gadiem cilvēki ar lauksaimniecību nodarbosies ne vien uz Zemes, bet arī uz citām planētām.

Starptautiskā konference notiks 26. janvārī Jelgavā, Latvijas Lauksaimniecības universitātes aulā. Reģistrācija no plkst. 10:00. Konkursa „Lauksaimniecība pēc desmit gadiem“ uzvarētāju paziņošana un apbalvošana notiks plkst. 15:15.

Plašāka informācija


Sarmīte Babāne

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes

projektu vadītāja

Tālr.: 67027274

E-pasts: sarmite.babane@losp.lv

Mārtiņš Trons

Zemnieku saeimas

lauksaimniecības politikas eksperts

Tālr.: 67027044

E-pasts: zsa@zemniekusaeima.lv