Talsu novada lauksaimnieki diskutēs par EK priekšlikuma KLP reformas realitātēm un nākamā gada nacionālajām subsīdijām

2011.gada 19.decembris

Otrdien, 20. Decembrī Talsos Zemnieku Saeima aicinājusi Talsu novada lauksaimniekus uz diskusiju- semināru par aktuālajiem jautājumiem lauksaimniecībā.

Galvenais jautājums, kas satrauc visus lauksaimniekus ir Eiropas savienības kopējās lauksaimniecības politikas reforma pēc 2013. gada un Latvijas lauksaimnieku izredzes saņemt vienlīdzīgus platību maksājumus. Šobrīd apspriežamais 12. oktobra Komisijas piedāvājums, kurš sastāv no 7 likumdošanas aktiem, ir grūti saprotams un tā ietekme uz nākotni vēl neprognozējama. „Lauksaimniecības saimniecības attīstība plānojas ilgtermiņā un 2014. gads jau ir teju pie durvīm! Tādēļ Zemnieku Saeima šobrīd  dodas pie reģionu lauksaimniekiem un skaidro Komisijas piedāvājumu un diskutē par risinājumiem un iespējām lauksaimniekiem cīnīties par vienlīdzību”, skaidro Zemnieku Saeimas priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja.

Taču nākotnes perspektīva ir tikai viens no „karstajiem” tematiem. Talsu pusē – proti, Ziemeļkurzemes reģionā, šobrīd arī gaida Zemkopības Ministrijas gala lēmumu par Lauku modernizācijas programmas 9. kārtas finansējumu projektiem, kas palika „zem svītras”. Tāpat arī būtisks ir nacionālo subsīdiju sadalījums 2012. gadam,  Medību likuma virzība Saeimā un šobrīd atņemtās kompensācijas par savvaļas dzīvnieku postījumiem.

Lauksaimnieku diskusija-seminārs norisināsies 20.decembrī, Talsos, LLKC telpās K.Valdemāra ielā 21a no plkst. 11:00 – 13.30

Diskusijā piedalīsies:

  • Maira Dzelzkalēja, Zemnieku Saeimas priekšsēdētāja vietniece;
  • Aigars Zadiņš, Zemnieku saeimas Padomes loceklis, SIA Gavsene;
  • Zigmārs Ķikāns,  Zemkopības Ministrijas Tirgus un tiešā atbalsta departamenta  direktora vietnieks, Tiešo maksājumu un nozaru ekonomikas nodaļa vadītājs;
  • Elīna Krūmiņa,  Zemkopības Ministrijas Tiešo maksājumu un nozaru ekonomikas nodaļa vecākā referente.

Papildu informācija:
Maira Dzelzkalēja
Zemnieku Saeimas priekšsēdētāja vietniece
Tālr.6 7027044
E-pasts: maira@zemniekusaeima.lv