Tiks likti pamati zemnieku dibinātās piena pārstrādes rūpnīcai Jelgavā

SIA “Latvijas piens” dibinātāji, lauksaimniecības kooperatīvi “Trikāta KS”, “Dzēse” un “Piena partneri KS” trešdien, 28. septembrī, liks pamatakmeni SIA “Latvijas piens” piena pārstrādes rūpnīcai.

Pasākums sāksies plkst. 13.45 ar pulcēšanos SIA “Latvijas piens” būvlaukumā Jelgavā, Langervaldes ielā 7 (atrodams, iebraucot Jelgavā no Šauļu apvedceļa par Loka maģestrāli, kreisajā pusē). Plkst. 14.00 – par godu pamatakmens ielikšanai svinīgās uzrunas teiks kooperatīvu “Trikāta KS”, “Dzēse” un “Piena partneri KS” vadītāji, klātbūtni apsolījuši arī valdības vadītājs Valdis Dombrovskis, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un Jelgavas pilsētas mērs Andris Rāviņš.Plkst. 14.30 notiks pamatakmens un kapsulas, kurā tiks ielikts arī visu triju kooperatīvu zemnieku saimniecību un to īpašnieku saraksts, ierakšana.

SIA “Latvijas piens” rūpnīcas pirmo kārtu plānots pabeigt nākamā gada sākumā. Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 10,5 miljoni latu, no kuriem kredīts investīcijām ir aptuveni 6,5 miljoni latu, zemnieku pašu ieguldījums 1,275 miljoni latu un ES līdzfinansējums – 2 951 776,80 lati. Vienas dienas laikā rūpnīcā pārstrādās 250 tonnas piena. Ar gala produkciju – vājpiena koncentrātu, krējumu, Krievijas un Holandes tipa sieriem, kā arī dažādu šķirņu apaļajiem sieriem – uzņēmums konkurēs gan vietējā tirgū, gan eksportā.

Jaunā rūpnīca garantēs stabilas piena cenas zemniekiem un nodrošinās darbu apmēram 50 cilvēkiem pašā ražotnē.