Vācijas lauksaimnieki: mēs izprotam Baltijas lauksaimniekiem sāpīgo ES tiešmaksājumu jautājumu

Šodien, 20. novembrī Baltijas lauksaimnieku protesta traktors tika sagaidīts Vācijas galvaspilsētā Berlīnē, kur Latvijas un Igaunijas lauksaimnieku pārstāvji tikās ar ietekmīgās Vācijas lauksaimnieku asociācijas (Deutsche Bauern Verband, DBV) vadību.

Protesta traktors tika sagaidīts pie DBV galvenās ēkas Berlīnes centrā. Svinīgajai sagaidīšanai sekoja tikšanās ar COPA (Eiropas lauksaimnieku jumta organizācijas) prezidentu un ilggadējo DBV priekšsēdētāju Gerdu Zonleitneru (Gerd Sonnleitner), kā arī DBV ģenerālsekretāru,  dr. Helmutu Bornu (Helmut Born). Baltijas lauksaimniekus pārstāvēja Maira Dzelzkalēja (Zemnieku saeima), Uldis Krievārs (Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija), Roomet Sormus (Igaunijas Lauksaimniecības un tirdzniecības kamera).

ZSA priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja: „Ar Zonleitnera kungu esam tikušies vairākkārtīgi un ar gandarījumu jāsaka, ka ar katru reizi pieaug arī viņa izpratne par Baltijas valstu nevienlīdzīgo situāciju – tas nozīmē, ka darbs šī gada garumā nav palicis bez ievērības. Šajā tikšanās reizē būtiskākais bija Vācijas lauksaimnieku paustā solidaritāte Baltijas valstīm, kuri apstiprināja iepriekš saņemtos signālus no Vācijas amatpersonām. Vācieši saprot, cik būtisks ir tiešmaksājumu izlīdzināšanas jautājums, jo viņi ar to jau ir saskārušies iepriekš, un apzinās, ko atšķirīgi tiešmaksājumi nodara godīgai konkurencei.”

Tikšanās laikā abas puses arī vienojās, ka šī brīža politiskās situācijas fonā, visu Eiropas valstu lauksaimnieku interesēs ir svarīgi saglabāt stipru ES Kopējās Lauksaimniecības politikas (KLP) budžetu, lai pilnvērtīgi spētu pielāgoties klimata un ekonomisko izmaiņu radītajiem jaunajiem izaicinājumiem.

Kā ziņots, cīnoties par godīgiem ES tiešmaksājumiem, Baltijas lauksaimnieku organizācijas ir apvienojušās vērienīgā protesta kampaņā – laika posmā no 12. līdz 22. novembrim no Tallinas uz Briseli dodas padomju laika traktors. Pagājušā nedēļā traktoram bija pieturvietas pasākumi visās trīs Baltijas valstīs, šodien, 20. novembrī, traktors apstājās Berlīnē, savukārt tagad tas ir devies ceļā uz Briseli, kur 22.novembrī notiks Baltijas lauksaimnieku protesta akcija.

Informāciju sagatavoja un papildus informācija – ES tiešmaksājumu kampaņas koordinatore Sabīne Puķe, sabine.puke@llka.lv, +371 26340794

[slidepress gallery=’baltijas-lauksaimnieku-protesta-traktors-berline’]