Veselības ministrija aicina atsaukties zemniekus

Veselības ministrija aicina zemniekus un ražotājus šā gada rudenī atsaukties talkai „Lauku atbalstam – skolēnu veselībai”, kuras ietvaros daļu no novāktās augļu un dārzeņu ražas bez maksas nodot skolām, lai nodrošinātu skolēnus ar veselīgiem, Latvijas laukos audzētiem augļiem un dārzeņiem.

Kā zināms, esošās budžeta situācijas dēļ nav iespējams ieviest Eiropas Savienības (ES) programmu „Skolas auglis”, kuras ietvaros bija paredzēts nodrošināt skolēnus ar bezmaksas augļiem un dārzeņiem. Tāpat nav piešķirts līdzfinansējums Zemkopības ministrijas administrētajai ES „Skolas piena” programmai.

Zemniekiem un ražotājiem tiek piedāvāts bezmaksas darbarokas vienu dienu rudenī ražas novākšanai. Aicinātas atsaukties ir zemnieku saimniecības vai privātpersonas, kam pieder augļu dārzs vai kas nodarbojas ar augļu vai dārzeņu audzēšanu. Saimniecībai jābūt reģistrētai Pārtikas un veterinārajā dienestā un nav nepieciešama personas medicīniskā grāmatiņa, speciāla apmācība higiēnas jautājumos, kā arī ūdens analīzes vai produkta analīzes.

Veselības ministrijas iniciatīvu atbalsta jau vairākas Latvijas pašvaldības un zemnieku saimniecības (z/s), piemēram, z/s „Dimdiņi”, z/s „Eži”, z/s „Lienama”, z/s „Pūres dārzi”, z/s „Aizkalsnas”, z/s „Zīlītes”.

Sīkāka informācija Veselības ministrijas mājas lapā http://www.vm.gov.lv/ , kā arī pa tālruni 67876076, e-pasts: ilze.straume@vm.gov.lv.