Zemnieku saeimas biedri bērnu slimnīcai dāvina gandrīz 4 tonnas dārzeņu, sieru un eļļu

Šodien Bērnu klīniskās universitātes slimnīca no  Zemnieku saeimas biedriem saņēma  vitamīniem bagātu rudens „sveicienu“ –  kartupeļus,  ķirbjus, ābolus, burkānus – kopā gandrīz 4 tonnas dažādu dārzeņu un augļu, sieru un eļļu.

Veselīgo dāvanu bērnu slimnīcai bija sagādājušas sešas zemnieku saimniecības un uzņēmumi – biedrības „Zemnieku Saeima” biedri un sadarbības partneri: z/s Tēraudiņi, z/s Kliblapsas, z/s Galiņi, z/s Osīši, a/s Trikātas siers un SIA Lestene.

Pasniedzot dāvanu, Zemnieku Saeimas priekšsēdētājs Juris Lazdiņš bērniem pastāstīja, kā notiek ražas novākšana, kā dārzeņi nonāk no lauka līdz pusdienu šķīvim un kas nepieciešams, lai no mazas sēkliņas izaugtu, piemēram, varens ķirbis.


Par pārsteigumu bija parūpējušies arī paši mazie pacienti, ikvienai zemnieku saimniecībai pateicībā dāvājot īpašu zīmējumu. Tajos bērni, liekot lietā iztēli, bija attēlojuši visdažādākos dārzeņus.

“Pašmāju zemnieku audzētie un ražotie produkti ir neatsverams veselīga uztura komponents. Diemžēl šobrīd tie uzturā tiek lietoti par maz. Gribētos, lai tie bērni, kas pašlaik spiesti uzturēties slimnīcā, saprot veselīgu produktu nozīmi un, iznākot no tās, vairāk ēd dabīgus, vitamīniem bagātus produktus,“ uzsver Juris Lazdiņš, biedrības „Zemnieku Saeima“ priekšsēdētājs.


“Šogad šī būs jau otrā reize, kad Latvijas zemnieki nāk ciemos uz Bērnu slimnīcu, sarūpējot dāvanas mazajiem pacientiem. Gada sākumā Zemnieku saeima uzdāvināja Bērnu slimnīcai tik nepieciešamo elektromobīli, šoreiz zemnieku sarūpēto varēsim likt iekšā jaunajā mašīnā. Manuprāt, mūsdienās ir ļoti svarīgi, lai bērni saprastu, kas ir veselīgs uzturs, jo bieži vien tieši pārtika negatīvi ietekmē bērna veselību. Par godu ražas novākšanas svētkiem bērni visu nedēļu kopā ar pedagogiem zīmēja savas asociācijas par šo tēmu. Zīmējumus dāvināsim zemnieku saimniecībām, kuras sarūpēja  šo skaisto dāvanu“, stāsta Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja.

Pirms Miķeļiem parasti nobeidzas visi rudens ražas novākšanas darbi, tādēļ Miķeļi tiek atzīmēti ar svinībām. Miķeļi ir ziemas sākuma svētki, ko svin 29.septembrī. Senajā laika skaitīšanas sistēmā Miķeļi iezīmē rudens saulgriežus, kad dilstošā Saule nonākusi pusloka viduspunktā un diena un nakts ir atkal vienādā gaŗumā.