Zemnieki un uzņēmēji vienojas atbalstīt mazpulcēnus un veicināt lauksaimniecības popularitāti

Zemnieku saeimas biedrs z/s „Upeskalni“, lauksaimniecības tehnikas tirgotājs SIA „Amazone“ un Kuldīgas novada Padures mazpulku organizācija noslēguši trīspusēju līgumu par zemi un tās apstrādāšanu. Šāda sadarbība Latvijā uzsākta pirmo reizi un tās mērķis ir no mazotnes radīt bērniem prieku par lauku darbiem, lai pieauguši viņi attīstītu gan paši savas saimniecības, gan Latvijas laukus.

Sadarbības ietvaros z/s „Upeskalni“ nodrošinās mazpulcēniem apstrādājamo zemi, nodrošinās sēklu iegādi un darbarīkus, kā arī izglītos par lauksaimniecību un veicamajiem darbiem. Savukārt lauksaimniecības tehnikas tirgotājs SIA „Amazone“ nodrošinās nepieciešamo tehniku un segs mazpulcēnu darba vadītāja atalgojumu. Paši Pudures novada mazpulcēni apņēmušies kopt sējumus, ravēt un rušināt laukus.

„Lauksaimniecība kļūst populāra. Studētgribētāju skaits Latvijas Lauksaimniecības univesitātē palielinās, jo jaunieši aizvien vairāk saprot, ka tā ir stabila nozare, kas ir perspektīva ilgtermiņā,“ stāsta Jānis Uzulēns, z/s „Upeskalni“ vadītājs.

Z/s „Upeskalni“ mazpulcēnu rīcībā nodevuši 800 kvadrātmetru lielu lauku, ko mazie lauksaimnieki apsaimniekos piecus gadus. Pieredzējušu lauksaimnieku vadībā bērni stādīs sīpolus, burkānus, bietes, kāļus, kāpostus un garšaugus, bet rudenī izaudzēto ražu ziedos Kuldīgas zupas virtuvei.

Papildu informācija:
Ilze Meržvinska
Zemnieku saeima
Tālr: 67027044
E-pasts: birojs@zemniekusaeima.lv
www.zemniekusaeima.lv