Zemnieku saeima aicina lauksaimniekus strādāt atbildīgi

Zemnieku saeima aicina lauksaimniekus būt apzinīgiem un atbildīgiem cīņā ar nezālēm un kaitēkļiem, kas vasarā ir īpaši aktuāla, un, lietojot pesticīdus, rūpīgi sekot līdzi to lietošanas instrukcijām.

„Mēs, Zemnieku saeima, vienmēr esam iestājušies par precīzu jebkāda veida pesticīdu lietošanas noteikumu ievērošanu. Bez dažādiem palīglīdzekļiem nezāļu un kaitēkļu iznīcināšanai mūsu klimata apstākļos nevar iztikt, bet tie jālieto apzinīgi, atceroties, ka zeme ir mūsu galvenais resurss un pret to jāizturas saudzīgi,“ skaidro Juris Lazdiņš, Zemnieku saeimas priekšsēdētājs.

J. Lazdiņš aicina izvērtēt dažādu insekticīdu lietošanas nepieciešamību un lietot tos tikai tādā gadījumā, ja bez tiem draud ražas bojājumi un zaudējumi.

„Lauksaimniekiem, kā visiem uzņēmējiem, svarīga ir peļņa, tomēr to nedrīkst stādīt augstāk par vides saudzēšanu. Lielākā daļa lauksaimnieku to ievēro, jo apzinās, ka šajā vidē viņi saimnieko nevis vienu vai divus gadus, bet gan desmitiem gadu, tāpēc svarīgi saimniekot tā, lai neradītu videi kaitējumu,“ uzsver Zemnieku saeimas priekšsēdētājs.