Zemnieku Saeima: jaunais elektromobīlis palīdzēs operatīvāk organizēt darbu Bērnu slimnīcā

Jaunais ēdienu pārvadāšanai paredzētais elektromobīlis, ko Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai dāvinājuši Zemnieku Saeimas biedri par vairāk nekā 8000 EUR saziedotiem līdzekļiem, ir būtisks ieguvums, lai padarītu maltīšu piegādi ātrāku, virtuves darbinieku darbu operatīvāku un mazo pacientu uzturēšanos slimnīcā iespējami ērtāku un mājīgāku.

Šodien elektromobīlis tika izmēģināts pirmo reizi. Lai pirmā elektromobīļa izvadātā maltīte būtu īpaši veselīga, vairākas zemnieku saimniecības sarūpēja pašu audzētus dārzeņus, par kuru pagatavošanu rūpējās Bērnu slimnīcas virtuves personāls. Veselīgu maltīti bērniem sarūpēja zemnieki no visas Latvijas: z/s „Tiečas”, „Klaipiņi” un „Birztalas” no Tukuma novada, z/s „Medari” (Jelgavas novads), MPS „Vecauce” (Dobeles novads), z/s „Strēlnieki” (Rīgas novads).

Skaidrojot, kāpēc dāvinājumam izvēlēts tieši elektromobīlis, biedrības Zemnieku Saeima priekšsēdētājs Juris Lazdiņš uzsver: „No savas pieredzes zinām, cik svarīgi ir labi darba apstākļi un ka ar šodienas tehnoloģijām ir iespējams strādāt efektīvāk, ātrāk un kvalitatīvāk,  darbu darot ar prieku. Darbā gūto pozitīvo noskaņu var aiznest pie mazajiem pacientiem, ļaujot tiem ātrāk izveseļoties.”

„Pašlaik arī lauksaimniecībā ikviens zemnieks meklē efektīvākus risinājumus, kā apsaimniekot zemi, izmantojot jaunāko tehniku. Diemžēl šādas tehnoloģijas ir  dārgas un prasa lielus finanšu ieguldījumus, līdz ar to nav visiem pieejamas. Tādēļ vēlējāmies sniegt savu ieguldījumu, lai Bērnu slimnīcai jaunais elektromobīlis palīdzētu labāk organizēt darbu. Ar šo ziedojumu Bērnu slimnīcai zemnieki arī parādījuši, ka sociālā atbildība nav vienīgi uz lielajiem uzņēmumiem attiecināms jēdziens; savu palīdzību var sniegt ikviens,” stāsta J. Lazdiņš.

Jaunais elektromobīlis, ar ko turpmāk tiks izvadāts ēdiens no slimnīcas virtuves, aizvietos veco, vēl no Padomju laikiem mantoto. Jaunais elektromobīlis ir slēgta tipa, kas palīdzēs uzglabāt ēdienu siltu. Tā garums ir 1,70 m un augstums no durvīm līdz aizmugurei 0,98 m. Aizmugurējā daļā platums sasniedz 1,19 m. Modernā uzbūve ļaus ērti izvadāt ēdienus pa nodaļām, savukārt platās durvis – to ērti iekraut un izkraut. Elektromobīli rotā košas un krāsainas aplikācijas, tā radot prieku bērniem un iemiesojot tam piešķirto rotaļīgo apzīmējumu – „Ņammabīlis”.

“Bērnu slimnīcai pagājušā gada nogale nebija viegla. Vairākas labdarības akcijas, to skaitā “Lielie Bērnu slimnīcai” rosināja ideju, ka arī zemnieki var dot savu ieguldījumu bērnu atbalstam. Palīdzēšana slimnīcai, īpaši bērniem, sniedz prieku gan saņēmējiem, gan devējiem. Pašlaik ir liels gandarījums par jauno elektromobīli, un ceru, ka atbalsts Bērnu slimnīcai kļūs par Latvijas zemnieku ikgadēju tradīciju,” uzsver dāvinājuma iniciators, lauksaimnieks Valters Bruss.

Prieku par zemnieku aktivitāti un atsaucību aicinājumam ziedot pauž arī Maira Dzelzkalēja, Zemnieku Saeimas priekšsēdētāja vietniece: “Ikviens mazais slimnīcas pacients pelnījis vislabāko maltīti – veselīgu, gardu un siltu. To apzinoties, elektromobīļa iegādei nepieciešamo summu lauksaimnieki saziedoja ļoti īsā laikā – nepilnos divos mēnešos, kārtējo reizi parādot, ka Latvijas zemnieki spēj apvienoties kopīgam mērķim.”

Elektromobīļa ražotāju “Melex” oficiālā pārstāvja Baltijas valstīs SIA „Impresso” direktore Inese Būda uzsver, ka jaunais elektromobīlis ir ne vien ērts, bet arī ekonomisks un neprasa lielas uzturēšanas izmaksas. „Šis elektromobīlis tapis pēc speciāla pasūtījuma un ir īpaši piemērots slimnīcas vajadzībām. Pie tam, tas ir ekoloģisks, jo neizdala kaitīgās izplūdes gāzes, efektīvs – var iebraukt tur, kur citi nevar, un ekonomisks lietošanā – viena elektrības uzlāde, ar kuru var nobraukt pat 70km, izmaksā aptuveni 0,70 Ls. Bērnu slimnīcai kā organizācijai, kas rūpīgi plāno savu budžetu, tas ir ilgtermiņa ieguvums.”

Līdzīgi saņemto dāvinājumu vērtē arī Egīls Lavendelis, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes loceklis: “Mēs esam ļoti pateicīgi Zemnieku Saeimai par dāvinājumu. Jauns elektromobilis bija sens nepiepildīts sapnis, kurš šobrīd ir piepildījies. Tas ir liels ieguvums gan pacientiem, gan ēdināšanas dienesta darbiniekiem, jo nodrošinās ērtu, mūsdienu prasībām atbilstošu ēdienu nogādāšanu visām nodaļām.”

Gandarīta par saņemto dāvinājumu ir Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja Liene Dambiņa: “Lai sasniegtu mūsu mērķi – gaišu, modernu, mājīgu slimnīcu – ir daudz vajadzību, un bez palīdzības to paveikt nav iespējams. Tādēļ neizsakāmi priecājamies par Zemnieku Saeimas vēlmi mūs atbalstīt, ļoti īsā laikā apkopojot spēkus un dāvinot slimnīcai tik nepieciešamo – iespēju bērniem ērti un ātri saņemt siltas maltītes, vienlaikus atvieglojot darbu arī personālam, kas ik dienu rūpējas par mazajiem pacientiem.”