Zemnieku saeima māca zemniekus darbam ar moderno tehniku

[img align=left]http://www.zemniekusaeima.lv/lv/wp-content/uploads/img4680c3cdb7e23.jpg[/img]Biedrība „Zemnieku saeima” jūlija sākumā, pirms ražas novākšanas, rīkos mācības kombainieriem. Mācības rīkotas, lai zemniekiem visā Latvijā dotu iespēju gūt teorētiskās un praktiskās zināšanas darbā ar mūsdienīgu lauksaimniecības tehniku.

Zemnieku saeima mācības rīko sadarbībā ar SIA Kesko Agro Latvija un citiem lauksaimniecības tehnikas tirgotāju uzņēmumiem.

Projekta vadītājs Ingmārs Sniedze: „Kā atzinuši paši lauksaimnieki, šādas apmācības ir ārkārtīgi nepieciešamas, jo zemnieki pēdējos gados ir iegādājušies daudz jaunas, sarežģītas un dārgas tehnikas. Lai šādu modernu tehniku pareizi izmantotu, ar agrākos laikos iegūtām zināšanām un iemaņām jau sen nepietiek. Diemžēl arī valsts piedāvātā izglītība nedod iespēju laukos nodarbinātajiem apgūt nepieciešamās iemaņas, jo mācību iestādēm trūkst jaunas lauksaimniecības tehnikas, ko izmantot mācību mērķiem. Tāpēc biedrība Zemnieku saeima šogad turpina šādu apmācību rīkošanu saimniecību īpašniekiem un viņu darbiniekiem.”

Pagājušajā gadā Zemnieku saeima sadarbībā ar tehnikas tirgotājiem rīkoja līdzīgus seminārus – aršanā, sēšanā, smidzināšanā un ražas novākšanā. Gan šogad, gan pagājušajā gadā Zemnieku saeima mācību rīkošanā ārkārtīgi veiksmīgi sadarbojusies ar tehnikas tirgotāju uzņēmumiem un pašiem tehnikas īpašniekiem. Teorētiskās un praktiskās mācības norisinājušās, izmantojot tehnikas tirgotāju un zemnieku mācībām nodotu tehniku. Līdz šim 58 semināros piedalījušies vairāk kā 800 zemnieku no visas Latvijas.

Kombainieru mācības notiks jūlija pirmajā nedēļā Jelgavā, Jēkabpilī un Valmierā.