Zemnieku saeimas biedri sagādā ražas svētkus Bērnu slimnīcas pacientiem

Tradicionālajos ražas svētkos – Miķeļdienā – Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pacienti saņems svaigus dārzeņus un citus pašmāju produktus, ko slimnīcai sarūpējušas zemnieku saimniecības. Uzsverot vietējo produktu nozīmi veselīgā uzturā, trešdien, 29. septembrī, mazajiem pacientiem būs iespēja uzzināt, kā  raža no lauka nonāk līdz pusdienu galdam, kā arī iepazīt Miķeļdienas tradīcijas.

29. septembrī plkst. 13.30 Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas bibliotēkā (Vienības gatve 45, Rīga) lauksaimnieki ar Zemnieku Saeimas priekšsēdētāju Juri Lazdiņu priekšgalā bērniem stāstīs, kā notiek ražas novākšana, kā dārzeņi nonāk no lauka līdz pusdienu šķīvim. Ar Miķeļdienas svinēšanas tradīcijām bērnu slimnīcas pacientus iepazīstinās folkloras deju kopa “Dandari”, ar kuru kopā mazuļi dosies rotaļās un minēs mīklas.

“Pašmāju zemnieku audzētie un ražotie produkti ir neatsverams veselīga uztura komponents. Diemžēl šobrīd tie uzturā tiek lietoti par maz. Bērni biežāk zina, cik veikalā maksā Coca-Cola, nekā to, cik maksā piens un Latvijas dārzeņi. Tādēļ mums šķiet būtiski viņiem saprotamā valodā pastāstīt, kā dārzeņi tiek audzēti, kā raža tiek novākta un vizbeidzot – kā tā nonāk līdz pusdienu šķīvim. Gribētos, lai tie bērni, kas pašlaik spiesti uzturēties slimnīcā, saprot veselīgu produktu nozīmi un, iznākot no tās, vairāk ēd dabīgus, vitamīniem bagātus produktus,“ uzsver Juris Lazdiņš, biedrības Zemnieku Saeima priekšsēdētājs, piebilstot, „ar  Bērnu klīniskās universitātes slimnīcu mums izveidojusies ļoti veiksmīga sadarbība, ceram, ka arī turpmāk varēsim apgādāt mazos pacientus ar viņiem tik nepieciešamajiem vitamīniem.“

“Šogad šī būs jau otrā reize, kad Latvijas zemnieki nāk ciemos uz Bērnu slimnīcu, sarūpējot dāvanas mazajiem pacientiem. Gada sākumā Zemnieku saeima uzdāvināja Bērnu slimnīcai tik nepieciešamo elektromobīli, šoreiz zemnieku sarūpēto varēsim likt iekšā jaunajā mašīnā. Manuprāt, mūsdienās ir ļoti svarīgi, lai bērni saprastu, kas ir veselīgs uzturs, jo bieži vien tieši pārtika negatīvi ietekmē bērna veselību. Par godu ražas novākšanas svētkiem bērni visu nedēļu kopā ar pedagogiem zīmēja savas asociācijas par šo tēmu. Zīmējumus dāvināsim zemnieku saimniecībām, kuras sarūpēja  šo skaisto dāvanu“, stāsta Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja.

Pirms Miķeļiem parasti nobeidzas visi rudens ražas novākšanas darbi, tādēļ Miķeļi tiek atzīmēti ar svinībām. Miķeļi ir ziemas sākuma svētki, ko svin 29.septembrī. Senajā laika skaitīšanas sistēmā Miķeļi iezīmē rudens saulgriežus, kad dilstošā Saule nonākusi pusloka viduspunktā un diena un nakts ir atkal vienādā gaŗumā.

Papildu informācija:

Liene Dambiņa, Bērnu slimnīcas fonda vadītāja, 29114772,

liene.dambina@inbox.lv