Dāvinājums Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai – jauns elektromobīlis maltīšu izvadāšanai (sk.bildes)

Meklējot jaunus un efektīvus risinājumus, ar mērķi nodrošināt Bērnu slimnīcas mazajiem pacientiem vienmēr siltas un gardas maltītes, lauksaimnieki – Zemnieku Saeimas biedri – no visas Latvijas atsaucās Bērnu slimnīcas fonda aicinājumam un saziedoja līdzekļus jaunas maltīšu izvadāšanas mašīnas iegādei.

Apzinoties veselīga un garda ēdiena nozīmi veselības stiprināšanā, Zemnieku Saeimas biedri ļoti atsaucīgi un operatīvi saziedoja vairāk nekā 8000 EUR jaunas un efektīvas ēdienu izvadāšanas mašīnas – elektromobīļa – iegādei. Jaunais elektromobilis tika iegādāts, ar Melex pārstāvniecības Latvijā atbalstu. Līdz šim ēdiens tika izvadāts ar morāli un tehniski novecojušu eletromobīli, un nereti pie slimnīcas iemītniekiem maltīte nokļuva jau atdzisusi. Jaunais elektromobīlis ir ne tikai krāšņs, bet arī ar slēgtu platformu, kas samazinās iespēju ēdienam atdzist, vedot to pa plašo slimnīcas teritoriju.  Siltas brokastis, pusdienas un vakariņas pacientiem ļaus sajusties kā mājās, kad māmiņa pasniedz tikko pagatavotu siltu un garšīgu ēdienu.

[slidepress gallery=’zemnieku-davinajums-bernu-slimnicai’]

Jaunā elektromobīļa jeb “Ņammabīļa”, kā to nodēvējuši paši mazie pacienti, svinīga „iedarbināšana” notika 24. martā Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā!

Jaunā elektromobīļa pirmās darba dienas svinībās piedalījās: Juris Lazdiņš – biedrības “Zemnieku saeima” priekšsēdētājs, Maira Dzelzkalēja – biedrības “Zemnieku Saeima” priekšsēdētāja vietniece, Valters Bruss – zemnieku saimniecības „Strazdi” īpašnieks, Egīls Lavendelis  – Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes loceklis, Liene Dambiņa – Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētāja, Inese Būda – Melex pārstāvniecības Latvijā vadītāja, Bērnu slimnīcas virtuves personāls

Pēc oficiālās elektromobīļa iemēģināšanas, tika veikta arī pirmā tūre, vedot ēdienu uz nodaļām. Pirmās elektromobīļa piegādātās pusdienas bija īpaši veselīgas, jo to pagatavošanai tika piegādāti dārzeņi no vairākām zemnieku saimniecībām un Bērnu slimnīcas pavāres bērniem cepa svētku pīrāgus. No zemnieku piegādātajiem produktiem tika gatavoti gardi, veselīgi salāti, kurus varēja izmēģināt ne vien pacienti, bet arī ikviens klātesošais.

Vēlreiz, Zemnieku saeimas un Bērnu slimnīcas vārdā vēlamies pateikt lielu paldies visiem zemniekiem, kas palīdzēja šai idejai piepildīties. Paldies visiem, kuri sirdī joprojām ir mazi un nebēdnīgi, bet nopietnās lietās gatavi palīdzēt tiem, kam tas tiešām ir visvairāk nepieciešams. Kopā mēs esam spēks!