„Zemnieku saeimas“ kongresā piedalīsies Valsts prezidents

Biedrības „Zemnieku saeima“ ikgadējā kongresā, kas notiks š. g. 23. martā Ķekavā, Ķekavas kultūras namā, piedalīsies un ar uzrunu lauksaimniekus sveiks arī Valsts prezidents Andris Bērziņš. Prezidenta dalība kongresā ir apliecinājums augstāko amatpersonu gada sākumā izteiktajam atbalstam Latvijas lauksaimniekiem, gan uzsverot nepieciešamību attīstīt laukus, gan apstiprinot gatavību aktīvi iesaistīties saspringtajā cīņā par taisnīgiem Eiropas Savienības tiešmaksājumiem Latvijas zemniekiem.

Kongresā A. Bērziņš ne tikai uzrunās lauksaimniekus, bet arī iesaistīsies diskusijā. Kongresa dalībniekiem būs iespēja uzdot jautājumus Valsts prezidentam. A. Bērziņš vairākkārt uzsvēris, ka lauksaimniecība ir viena no svarīgākajām Latvijas tautsaimniecības nozarēm, kā arī  apliecinājis, ka 2012. gadā viens no Latvijas valsts amatpersonu galvenajiem uzdevumiem būs aktīva viedokļa paušana un aizstāvēšana Eiropas Savienības institūcijās par taisnīgu Eiropas lauksaimniecības politiku pret Latvijas zemniekiem.

„Tas, ka Valsts prezidents izprot lauksaimnieku situāciju, atbalsta lauku attīstību un atzīst Latvijas lauksaimnieku konkurētspēju Eiropas Savienībā par vienu no valstī aktuālākajiem jautājumiem, ir spēcīgs atbalsts gan vietējiem zemniekiem, gan lauksaimnieku organizācijām cīņā par taisnīgu Eiropas Savienības lauksaimniecības politiku Briseles varas gaiteņos,“ stāsta Maira Dzelzkalēja, „Zemnieku saeimas“ priekšsēdētāja vietniece.

„Zemnieku saeimas“ kongress ik gadu ir atskaites punkts, kurā lauksaimnieki izvērtē paveiktos darbus nozares attīstībā un nosaka nākamā gada prioritātes. Šogad kongress būs veltīts diskusijai par Eiropas Savienības politiku nākamajā plānošanas periodā un tās ietekmi uz Latvijas lauksaimnieku konkurētspēju un lauku attīstību.

Lai diskutētu par ES piedāvāto risinājumu ietekmi uz Latvijas lauku attīstību, notiks diskusijas „Latvijas lauksaimniecības konkurētspēja“ un „Latvijas lauki 2020“. Diskusijās piedalīsies Eiropas Parlamenta deputāti Krišjānis Kariņš, Sandra Kalniete un Alfrēds Rubiks, finanšu ministrs Andris Vilks, LR Saeimas Eiropas lietu komisijas priekšsēdētājas vietnieks Atis Lejiņš, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Andris Liepiņš, „Zemnieku saeimas“ priekšsēdētājs Juris Lazdiņš, „Zemnieku saeimas“ priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja un Zemkopības ministrijas pārstāvji.

Kongresā ar prezentāciju par veikto pētījumu „Baltijas valstu lauksaimniecības konkurētspēja un ilgtspējība“ uzstāsies Ants Hannes Vīra (Ants Hannes Viira) no Igaunijas Ekonomisko un sociālo zinātņu institūta. Par Latvijas lauku telpu un izaicinājumiem nākotnei stāstīs Latvijas Lauku konsultāciju centra valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis.  Savukārt „Zemnieku saeimas“ priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja informēs kongresa dalībniekus par Eiropas Savienības finanšu instrumentiem 2013. – 2020. gadā.

Par biedrību „Zemnieku saeima”

Biedrība „Zemnieku saeima“ (ZSA) ir stiprākā Latvijas lauksaimniecības produkcijas ražotāju organizācija. Šobrīd organizācijas biedri ir vairāk kā 850 aktīvākie un mērķtiecīgākie Latvijas zemnieki no visām lauksaimniecības nozarēm. Organizācijas mērķis ir aizstāvēt biedru intereses, aktīvi iesaistoties likumdošanas veidošanas un pilnveidošanas procesos, veidot ilgtspējīgu uz attīstību orientētu lauksaimniecības politiku Latvijā un popularizēt lauksaimniecību kā vienu no Latvijas valsts prioritārajām nozarēm. Šobrīd ZSA ir trešā nozīmīgākā lobija organizācija Latvijā.

Papildu informācija:
Ilze Meržvinska
Zemnieku saeima
Tālr: 67027044
E-pasts: birojs@zemniekusaeima.lv
www.zemniekusaeima.lv