Zemnieku saeimas kongress jau šo piektdien!

Š. g. 8. martā Ķekavas novadā, Baložu kultūras namā notiks ikgadējais biedrības „Zemnieku saeima“ kongress, kas pulcēs lauksaimniekus no visas Latvijas. Kongresā Latvijas lauksaimniecības produkcijas ražotāji, kuri pārstāv visas lauksaimniecības nozares, atskatīsies uz 2012.gadā paveikto un ievēlēs priekšsēdētāju un valdi.

„Zemnieku saeimas“ kongress ik gadu ir atskaites punkts, kurā lauksaimnieki izvērtē paveiktos darbus nozares attīstībā un nosaka nākamā gada prioritātes. Šogad kongresā notiks Zemnieku saeimas priekšsēdētāja un valdes vēlēšanas, kas, saskaņā ar organizācijas statūtiem, notiek reizi divos gados. Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš: „Zemnieku saeima ir spēcīga un konstruktīva lauksaimniekus pārstāvoša organizācija un tās vadībai ir jāorientējas situācijā nozarē, kā arī jāsniedz savs skatījums nozares attīstībā. Esmu ticis ievēlēts Zemnieku saeimas priekšsēdētāja amatā jau 2 reizes un šai amatā darbojos četru gadus. Līdzīgi tas ir ar daļu no pašreizējiem valdes locekļiem. Šobrīd no biedriem saņemam informāciju, ka reģionos tiek domāts gan par priekšsēdētāja, gan valdes locekļu amatu kandidātiem. Tas iepriecina, jo organizācijas vadībā ik pa laikam ir nepieciešams, lai tajā ienāktu jauni, zinoši un uzņēmīgi lauksaimnieki, kuri ar savām idejām uzlabotu organizāciju darbu.”

Kongresā vēlēs 8 valdes locekļus un valdes priekšsēdētāju. Šobrīd Zemnieku saeimas valdē augkopību pārstāv Aivars Trons (Latgale), Valdis Možvillo un Mareks Bērziņš (Vidzeme), lopkopību pārstāv Toms Knope (Zemgale), Ilze Aizsilniece un Uldis Krievārs (Viduslatvija), gaļas lopkopību pārstāv Kaspars Sūniņš (Kurzeme), bet lauku attīstību pārstāv Maira Dzelzkalēja (Viduslatvija).

Zemnieku saeima aicina visus Zemnieku saeimas biedrus piedalīties kongresā vai, ja nav iespēju ierasties, pilnvarot savu pārstāvi balsot Zemnieku saeimas priekšsēdētāja un valdes vēlēšanās.

Tāpat kongresa viena no galvenajām diskusijām būs veltīta 8. februārī Briselē Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu valdību vadītāju Eiropadomes sēdē pieņemtajam ES daudzgadu budžetam, kas sabiedrībā šobrīd tiek plaši apspriests. Tādēļ Zemnieku Saeimas kongresā viesoties ir uzaicināti Ministru prezidents Valdis Dombrovskis un Zemkopības ministre Laimdota Straujuma, lai kopā ar Zemnieku Saeimas biedriem diskutētu par šobrīd aktuālāko jautājumu – kā, apzinoties ES budžeta reālijas, nodrošināt Latvijas lauksaimniecības konkurētspēju Eiropā?

Zemnieku Saeimas kongresā par savu līdzšinējo pieredzi un prioritātēm 2020.gada lauksaimniecības attīstības mērķu sasniegšanai dalīsies arī eksperti no Somijas un Igaunijas, stāstot savu valstu pieredzi par lauku attīstības politiku un šo valstu prioritātēm LAP 2014-2020 mērķu sasniegšanai.

Zemnieku Saeimas kongress norisināsies no plkst. 10:00 – 15:30.

Biedru reģistrācijas sāksies jau 9:00.

Kongresā piedalīties aicināti arī masu mediju pārstāvji.

Par biedrību „Zemnieku saeima”

Biedrība „Zemnieku saeima“ (ZSA) ir stiprākā Latvijas lauksaimniecības produkcijas ražotāju organizācija. Šobrīd organizācijas biedri ir gandrīz 900 aktīvākie un mērķtiecīgākie Latvijas zemnieki no visām lauksaimniecības nozarēm. Organizācijas mērķis ir aizstāvēt biedru intereses, aktīvi iesaistoties likumdošanas veidošanas un pilnveidošanas procesos, veidot ilgtspējīgu uz attīstību orientētu lauksaimniecības politiku Latvijā un popularizēt lauksaimniecību kā vienu no Latvijas valsts prioritārajām nozarēm. Šobrīd ZSA ir trešā nozīmīgākā lobija organizācija Latvijā.

Papildu informācija:

Ilze Meržvinska

Zemnieku saeima
Tālr: 67027044

E-pasts: birojs@zemniekusaeima.lv
www.zemniekusaeima.lv