Zemnieku saeimas valdes sēde Nr.2

Trešdien, 13.februārī, Ķekavā notika biedrības „Zemnieku saeima” šā gada otrā valdes sēde, kur vairāku stundu garumā tika izvērtēts paveiktais darbs Briselē, plānotā ikgadējā kongresa norise, kā arī pārrunāti iespējamie risinājumi Latvijas lauksaimniecības konkurētspējas saglabāšanai Eiropā, ņemot vērā apstiprināto Eiropas daudzgadu budžetu.

Sēdes laikā valde atskatījās un izteica komentārus par 5. februārī rīkoto akciju „Baltijas ceļš”, kuras laikā piedalījās Baltijas valstu lauksaimnieki, kampaņas par godīgiem Eiropas Savienības tiešmaksājumiem ietvaros.

Lauksaimnieka Aigara Zadiņa viedoklis par rīkoto akciju: „Smagas pārdomas. Žēl, ka tā! Ja šogad lauksaimniekiem būtu bijis slikts gads, būtu bijis lielāks atbalsts no lauksaimniekiem. Šobrīd ir sajūta, ka tikai dažiem to vajag, bet pārējiem nē! Akcijās ir jāpiedalās, jo, sēžot mājās uz dīvāna, nekas nemainīsies.” Zemnieki uzskata, ka akcijas ir jārīko, publiski jāizsaka sava neapmierinātība un jācīnās tālāk!

Runājot par dažādu nozaru lauksaimnieku konkurētspējas saglabāšanu, spraiga diskusija notika par piena kvotām un pašvaldību iepirkumiem saistībā ar Latvijā ražotiem pārtikas produktiem. Šī brīža situācija kvotu jautājumā neļauj zemniekiem paplašināties un konkurēt ar Eiropas tirgu. Pārpalikušo kvotu tirdzniecība ir jāaizliedz un jārod jauni risinājumi. Līdz 2013.gada maija vidum paredzēts izstrādāt Zemnieku saeimas priekšlikumus šiem jautājumiem. Aktuāls un patiesībā, ļoti sāpīgs jautājums ir pašvaldību iepirkumi, jo bieži vien pašvaldības savu uzņēmumu vajadzībām iegādājas Lietuvā un Polijā saražotos pārtikas produktus, kam iemesls ir zemākas cenas piedāvājums. Savukārt Latvijas lauksaimnieku saražotā produkcija, kam kvalitāte ne reti ir ievērojami labāka, ir dārgāka, jo atbalsts lauksaimniecībai ir ievērojami mazāks nekā citās Eiropas valstīs. Zemnieku saeimas valde nolēma, ka ir jārunā ar pašvaldībām un kopīgi jārod iespēja arī caur iepirkumu procedūrām veicināt vietējo ražotāju atbalstīšanu.

Noslēdzošais jautājums sēdē bija par Zemnieku saeimas kongresa norisi, plānotajām valdes vēlēšanām un „Latvijas Jauno zemnieku kluba” uzņemšanu par Zemnieku saeimas biedriem.

Tika nolemts izsludināt Zemnieku saeimas kongresu. Tas norisināsies 2013.gada 8.martā, Ķekavas novada Baložu kultūras namā. Uz pasākumu tiek aicināti visi Zemnieku saeimas biedri līdzi ņemot saimniecības pilnvarojumu, jo šogad notiks Zemnieku saeimas priekšsēdētāja un valdes vēlēšanas!

Papildus informācija:

Zemnieku saeimas birojs

Tel. 67027044

Epasts: birojs@zemniekusaeima.lv