ZM:Paplašina personu loku, kas var saņemt sertifikātu lauksaimniecības dzīvnieku mākslīgajā apsēklošanā

Otrdien, 12. martā, valdība apstiprināja Zemkopības ministrijas (ZM) izstrādātos grozījumus Ministru kabineta (MK) 2011. gada 12. jūlija noteikumos Nr. 566 „Kārtība, kādā apmāca fiziskās personas, kas veic lauksaimniecības dzīvnieku vērtēšanu, pārraudzību, mākslīgo apsēklošanu, olšūnu un embriju transplantāciju, un kārtība, kādā šīm personām izsniedz un anulē sertifikātus un apliecības”. Noteikumi papildināti ar sertifikāta saņemšanas nosacījumiem fiziskām personām, kas vēlas nodarboties ar netradicionālo lauksaimniecības dzīvnieku mākslīgo apsēklošanu.

Izmaiņas noteikumos nosaka, ka tiesības saņemt sertifikātu kažokzvēru, medus bišu (Apis mellifera L.), ierobežotās platībās turētu savvaļas sugu dzīvnieku un trušu mākslīgajā apsēklošanā ir arī tādai fiziskai personai, kurai ir vismaz vidējā izglītība, kurai ir organizācijas izsniegts apliecinājums par praktisko iemaņu apgūšanu attiecīgā lauksaimniecības dzīvnieka mākslīgajā apsēklošanā un kura ir apguvusi 32 stundu teorētiskās apmācības kursu.

Izmaiņas noteikumos stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālā izdevuma „Latvijas Vēstnesis” tīmekļa vietnē www.vestnesis.lv.

Plašāka informācija pieejama MK mājas lapā: saite

______________________________

Informāciju sagatavoja

Viktorija Kalniņa

sabiedrisko attiecību speciāliste

tālrunis: 67027622

viktorija.kalnina@zm.gov.lv