ZSA iebilst pret akcīzes nodokļa atmaksas atcelšanu un budžeta samazinājumu lauksaimniecībā

Biedrība „Zemnieku saeima” (ZSA) kategoriski iebilst pret valsts budžeta samazinājumu, atņemot līdzekļus lauksaimniecības uzņēmējdarbībai. Biedrības rīcībā nonākusi neoficiāla informācija, ka otrdien, 12. maijā, plānotajā Ministru kabineta sēdē plānots lemt par akcīzes nodokļa atmaksas pārtraukšanu lauksaimniekiem. Tāpat steigā tiek plānots kārtējo reizi samazināt nozares nacionālās subsīdijas. Lauksaimniekiem tiek uzspiesta arī Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras un Ceļu satiksmes drošības direkcijas apvienošana. Tādēļ pirmdien, 11.maijā, organizācija rīkos preses konferenci, kurā informēs par šādu budžeta samazināšanas pasākumu iespējamām sekām.

 Zemnieku saeimas priekšsēdētājs Juris Lazdiņš uzsver: „Akcīzes nodokļa atmaksas atcelšana vispār bez diskusijām ar lauksaimniekiem ir klusi plānota nelietība. Tas ir solis pret pārtikas nozari, vienu no Latvijā atlikušajām nedaudzajām ražošanas jomām. Jau šobrīd daudzi lauksaimnieki, īpaši piena lopkopēji, beidz ražošanu, un atlikušie knapi galus savelk kopā, taču akcīzes nodokļa atcelšana jau ir klaja ņirgāšanās par mums. Ar šo soli valsts pārvalde tieši un nepārprotami apliecina, ka tā vietā, lai pārskatītu administrācijas sistēmu, valsts uzņēmumu uzkrājumus un dažādas padomes, tā vēl aizvien dod priekšroku sist pa uzņēmējdarbības nākotni un budžeta iztrūkuma problēmas risināt uz atlikušās ražošanas rēķina.”

 ZSA priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja skaidro: „Valstī iet grūti. Taču, veicot izmaiņas budžetā, ir jārēķinās ar uzņēmējiem. Mums, lauksaimniekiem, pārmaiņām ir vajadzīga vismaz viena sezona. Ir pavasaris, mēs jau esam sējuši, pirkuši degvielu, sarēķinājuši visu līdz pēdējam santīmam.”

 „Lauksaimniecībā tik ātri neko mainīt nevar. Tu savlaicīgi rēķini, tu iesēj, tev jānovāc. Ko mums tagad – pus sezonā darīt? Ja valdība grib traktorus Rīgā, ar šādiem lēmumiem to var panākt. Šādi lēmumi sit pa visu sektoru. Nogriezt biznesam atlikušo nav risinājums. Būs vēl mazāk naudas, vēl mazāk nodokļu, un tā veidojas Latvijas kritiens ar galvu pa priekšu no klints bezdibenī,” saka Dzelzkalēja.

 Preses konference notiks 11.maijā plkst. 11.00, Republikas laukumā 2, 315.telpā. Preses konferencē aicināti piedalīties masu saziņas līdzekļu pārstāvji.