ZSA par ZZS mēģinājumiem sašķelt lauksaimniekus

Ar tādiem draugiem ienaidnieki nav nepieciešami.

Biedrība „Zemnieku saeima” (ZSA) izsaka sašutumu par partijas Zaļo zemnieku savienības (ZZS) pārstāvju vakar un šodien publiski paustajiem mēģinājumiem sašķelt lauksaimniekus. Cita starpā dažādos veidos mēģinot iedzīt ķīli zemnieku starpā, ZZS ir izdomājusi zemnieku prasību, ka atbalsts pienāktos tikai saimniecībām ar 50 govīm un 5000 litru izslaukumu no govs. Pie tam ZZS vadītājs Augusts Brigmanis šo ideju ir piedēvējis biedrībai „Zemnieku saeima”, kas rīko lauksaimnieku protestus.

ZSA priekšsēdētājs Juris Lazdiņš norāda: „Šobrīd ZZS cenšas izplatīt informāciju, ka protestu rīkotāji biedrība „Zemnieku saeima” rosina atbalstu piešķirt tikai lielajām saimniecībām. Tie ir nekrietni meli. Mēs neesam par to lēmuši, un tā nav mūsu prasība. Šādi partija cenšas lauksaimniekus šķelt un izvairīties no zemnieku prasīto pasākumu īstenošanas ZZS līdz šim ilgstoši un neveiksmīgi pārraudzītajā jomā.”

„Tuvojas vēlēšanas, un partijas nepagurušas strādā, lai sev piesaistītu lauksaimnieku balsis. Lai jau viņiem tiek. Taču tik klajus melus mēs klausīties nevēlamies. ZZS līdz šim ar savu darbu lauksaimniecības nozarē nav godam tikusi galā, un šobrīd partijas aktīvistu mēģinājumi ar klajiem meliem un puspatiesībām sabojāt lauksaimnieku protestus ir vērtējami kā mēģinājums sadalīt lauksaimniekus pa interešu grupām un skaldot un valdot atkal nokārtot situāciju sev pa prātam,” tā Lazdiņš.

Šodien zemnieki lielā vienotībā cīnās par nozares izdzīvošanu, katrs kaut ko ziedojot kopējai lietai. Šis ir tas brīdis, kad arī politiķiem ir jāpaiet malā no savām seklajām partiju interesēm un jādomā valstiski. Tagad vai nekad.