ZSA rīko preses konferenci

Platību maksājumu avanss gandrīz 42 miljonu apmērā „sildīs” lauksaimniecību

Lauksaimnieki pārrunās ar valdību panākuši vienošanos, ka 2009. gada ES tiešos maksājumus gandrīz 42 miljonu apmērā lauksaimnieki saņems avansā jau oktobra un novembra mēnesī.

„Esam gandarīti par valdības rīcību. Situācijā, kad valstī, budžeta veidošanas procesā, notiek smagu lēmumu pieņemšana, valdība parādījusi, ka ir iespējams rast risinājumus ekonomikas sildīšanai. Avansa maksājumi būtiski uzlabos sektora saspīlēto naudas plūsmas situāciju”, atzīst ZSA priekšsēdētājs Juris Lazdiņš.

Plašāku informāciju par maksājumu apjomiem un termiņiem, kā arī par iespējām, ko sniegs atbalsts šajā ekonomiskajā situācijā biedrība „Zemnieku saeima” un Lauku atbalsta dienests sniegs preses konferencē.

Preses konference notiks šodien (pirmdien, 19.oktobrī) plkst. 12:00
Zemkopības ministrijas ēkas 315. telpā
Rīgā Republikas laukumā 2.

Preses konferencē piedalīsies:

Juris Lazdiņš, biedrības „Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētājs, zemnieku saimniecības Lazdiņi” īpašnieks;
Maira Dzelzskalēja, biedrības „Zemnieku saeima” priekšsēdētaja vietniece;
Anna Vītola – Helviga, Lauku atbalsta dienesta direktore
Ģirts Krūmiņš, Lauka atbalsta dienesta direktores vietnieks ES jautājumos
Ilze Aizsilniece, LPKS „Piena Ceļš”, valdes priekšsēdētāja

Biedrība „Zemnieku saeima” ir ietekmīgākā Latvijas lauksaimniecības produkcijas ražotāju organizācija, kas darbojas lauksaimniecības sektorā un lauku attīstības jautājumos, kā arī plaši aizstāv lauksaimnieku viedokli un intereses. Organizācijas biedri ir vairāk nekā 800 lauksaimniecības uzņēmumi visā Latvijā.