ZSA sašutusi par Ministru kabineta lēmumiem VTUA un CSDD apvienošanas jautājumos

Biedrība „Zemnieku saeima” sašutusi par š.g. 21.aprīļa Ministru kabineta sēdē pieņemto lēmumu, saskaņā ar kuru, neskatoties uz patlaban Valsts kancelejas īstenoto funkciju auditu valsts aģentūrā „Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra” (VTUA) un valsts akciju sabiedrībā „Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD), Zemkopības ministrijai sadarbībā ar Satiksmes ministriju un Valsts kanceleju līdz 5.maijam jāsagatavo un jāiesniedz Ministru kabinetā informatīvais ziņojums par VTUA pievienošanu CSDD.

Biedrības „Zemnieku saeimas” priekšsēdētājs Juris Lazdiņš skaidro: „Mēs uzskatām, ka valsts pārvaldē ir jāveic visaptverošas reformas, taču māc bažas, vai šī reforma tiek veikta valsts iedzīvotāju un uzņēmēju interesēs. Šķiet, ka kāda īpašajās interesēs šobrīd ir panākt VTUA reformēšanu un pievienošanu CSDD.

Te vietā jautājums, kamdēļ valstij ekonomiskās krīzes apstākļos nepieciešams šķiest naudu auditam, ja vēl pirms audita rezultātiem jau jāsniedz ziņojums Ministru kabinetam par institūciju apvienošanu? Jeb vai tad Valsts kanceleja nezin, ka pati veic funkcionālo auditu?”

Zemnieku saeimas priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja notāda: „No VTUA pievienošanas CSDD neiegūtu ne valsts budžets, ne lauku uzņēmēji. Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra jau ir iesniegusi priekšlikumu Zemkopības ministrijai, saskaņā ar kuru pēc budžeta grozījuma veikšanas no valsts budžeta nesaņems finansējumu. Informācijai – kopš janvāra beigām jau vairāk kā 6000 lauksaimnieku ir parakstījušies pret VTUA pievienošanu CSDD. Taču spiediens no darbīgu cilvēku puses apvienot šīs institūcijas joprojām ir milzīgs. Mēs to varam izskaidrot tikai ar ieinteresēto pušu finansiālo shēmošanu. ”

Māc bažas, ka savukārt lauksaimniekus apvienošanās rezultātā finansiāli ieguvumi nesagaida. CSDD ir izplatījusi informāciju, ka apvienošanās rezultātā būs iespējams atteikties no tehniskajām apskatēm, taču paredzams, ka traktortehnikas OCTA cenu pieaugums šādā gadījumā būtu gaidāms tik liels, ka lauksaimnieki izrādītos zaudētājos. Gaidāms, ka pievienošanas rezultātā samazinātos pakalpojumu pieejamība lauksaimniekiem, jo jau tagad ir rajoni, kur CSDD vairākus pakalpojumus nesniedz.

Atgādinām, ka rīkojums par funkciju audita veikšanu valsts akciju sabiedrībā „Ceļu satiksmes drošības direkcija” un funkcionāli saistītās iestādēs – valsts aģentūrā „Valsts tehniskās uzraudzības aģentūra” un valsts aģentūrā „Rīgas motormuzejs” tika izdots Godmaņa valdības pēdējā darba dienā š.g. 12.martā. Auditu veic Valsts kanceleja, funkciju audita gala ziņojumu ir jāsagatavo līdz 29.maijam.