Diskusija par rudzu audzēšanu Latvijā


Diskusijā “Vai Latvija ir rudzu lielvalsts?” noskaidros, kā saglabāt un veicināt nacionālās rudzu audzēšanas tradīcijas Latvijā

Viens no lielākajiem Latvijā maizes ražotājiem AS „Hanzas Maiznīcas” un Latvijas Maiznieku biedrība šī gada 10.novembrī plkst. 11.00 rīko nozares ekspertu diskusiju “Vai Latvija ir rudzu lielvalsts?”. Tās mērķis ir noskaidrot, kā saglabāt un veicināt rudzu audzēšanas un rudzu maižu ēšanas tradīcijas valstī.

Diskusija tiek rīkota Latvijas simtgades ietvaros, ņemot vērā, ka rudzi un rupjmaize ir mūsu kultūras mantojums un nacionālais lepnums.

Ikviens var piedalīties diskusijā klātienē vai to skatīties Letas video tiešraidē (www.leta.lv). Diskusija notiek Zemkopības ministrijas ēkas 314.telpā.

 “Par godu valsts simtgadei AS “Hanzas Maiznīcas” kopā ar Latvijas Maiznieku biedrību aizsāk diskusiju par rudzu audzēšanu un rupjmaizes ēšanas tradīcijām Latvijā, uzsvaru liekot uz tās nākotnes perspektīvu saglabāšanu. Rupjmaize ir mūsu unikālais tautas mantojums, kas ir iekļauts UNESCO un ko ir svarīgi nodot no paaudzes nākamajai paaudzei. Tāpēc šobrīd būtiski ir diskutēt, kā saglabāt interesi zemniekiem audzēt augstas kvalitātes rudzus vietējam patēriņam, maizniekiem cept rudzu maizi, bet iedzīvotājiem turpināt dot priekšroku rupjmaizei un citām maizēm no rudziem, ņemot vērā, ka Latvijā ienāk jauni ēšanas paradumi. Tikai kopīgi sadarbojoties mēs varam saglabāt nākamajām paaudzēm rudzu audzēšanas un rudzu ēšanas kultūru,” informē Uģis Mihņevičs, AS „Hanzas Maiznīcas” vadītājs un valdes loceklis.

Diskusijā piedalīsies Uģis Mihņevičs, AS „Hanzas Maiznīcas” vadītājs un valdes loceklis, Kārlis Zemešs, Latvijas Maiznieku biedrības valdes priekšsēdētājs un z/s ”Skudras” īpašnieks, Gunta Duka, Latvijas Maiznieku biedrības izpilddirektore, Žilvinas Pakeltis, AS “Rīgas Dzirnavnieks” valdes loceklis, Laima Klidziņa, biedrības “Zemnieku Saeima” pārstāve un z/s “Klidziņa” īpašniece, Ginta Lanka, Zemkopības ministrijas (ZM) Lauksaimniecības departamenta Lauksaimniecības ilgtspējīgas attīstības nodaļas vadītāja vietnieks, Arvīds Krivens, ZM Starptautisko lietu nodaļas vec. referents  un uztura eksperts.